Domů » Bleskovky » Společnost Kairos představila pozoruhodný hybrid mechanických a chytrých hodinek

Společnost Kairos představila pozoruhodný hybrid mechanických a chytrých hodinek

Chytré hodinky a náramky jsou trendem dnešní doby. Ostatně není se čemu divit, když úhlopříčky mobilních telefonů narůstají do velikostí, kdy se manipulace s nimi stává až nepohodlnou a pro zobrazení SMS, tweetu nebo předpovědi počasí postačí minidisplej na zápěstí. Google tento trend podchytil vydáním platformy Andriod Wear, Samsung začal své hodinky Gear stavět na systému Tizen a očekává se, že letos rozvíří vody v tomto rybníku i Apple. Ostatní výrobci ale také nezahálí, společnost Kairos představila nadějný koncept vlastních hodinek.

Epic Smart Watch! Kairos Mechanical Smart Watch Hybrid

Ten je narozdíl od ostatních modelů postavený na bežných mechanických ručičkových hodinkách, jejichž sklíčko je tvořeno průhledným dotykovým displejem a kryto krystalickým safírem. Samotný OLED TFT displej se uvede do činnosti v případě notifikace na některou událost, díky touto řešení tak není nutné napájet displej kvůli pouhému zobrazení hodin. To má zajistit hodinkám Kairos 5 – 7 denní výdrž na jedno nabití.

 

Hodinky mají nadále obsahovat 3 osý akcelerometr s detekcí gest, vibrační motorek, procesor ARM, párování s chytrým telefonem má probíhat skrze Bluetooth LE. Podporovány mají být telefony se systémem iOS, Android a podle posledních zpráv dokonce i Windows Phone. Samotné hodinky běží na vlastní platformě, nicméně má být k dispozici i varianta s Android Wear.

  

Hodinky Kairos mají být upgradovatelné, bude možné vyměnit jim displej nebo baterii, cena jednotlivých upgradů má začínat na 99 USD (2 000 bez DPH). Samotná cena hodinek se má pohybovat mezi 500 USD (10 000 Kč bez DPH) až 1 199 USD (24 000 Kč bez DPH) a bude se odvíjet podle použitých materiálů (kov nebo zlato) a také podle původu mechanických komponent z Japonska nebo Švýcarska. Ačkoliv jsou hodinky teprve ve fázi konceptu, je možné je již nyní předobjednat na stránkách výrobce, přičemž na trhu se mají objevit v prosinci letošního roku (s japonskými komponentami) nebo příští rok v březnu (se švýcarskými vnitřnostmi).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. shepii (neregistrovaný)

  No, tohle je přesně něco pro mě. Ideální kombinace, s nynějšími chytrými hodinkami bych si připadal jako blázen.

 2. Souhlas, tohle už si umím představit na ruce.

 3. Tech 24000 USD je asi preklep :D Nebo? ;)

  Souhlasim, s temiti by to uz bylo lepsi.

 4. pavel1tu (neregistrovaný)

  Kdysi hodně dávno jsem míval ručičkové hodinky, které měli digitálky na lcd displej ve sklíčku, ovládané pouze tlačítky na hodinkách.Byla verze i s databankou, ale k tomu jsem se nepropracoval :-)

  Takže nic nového …

 5. mivy1 (neregistrovaný)

  Nic nového, ale konečně to má nějaký design a ne jak některé chytré hodinky od ostatních výrobců. Takže Old school žije ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).