Domů » Bleskovky » Společnost Beats nechce pokračovat ve spolupráci s HTC

Společnost Beats nechce pokračovat ve spolupráci s HTC

Před dvěma lety HTC utratilo 300 milionů dolarů za společnost Beats, kterou vlastní a řídí Dr. Dre a Jimmy Iovine. Jejich produkty znáte především ve formě masivních, výrazných a relativně drahých sluchátek. Podle serveru Wall Street Journal nechce společnost nadále pokračovat v partnerství s HTC a hledají vhodný úvěr, který by jim pomohl vykoupit zpět 25% podíl. HTC dříve vlastnilo více než 50 % společnosti, ale již v loňském roce prodalo 25 procent zpět. Jaká je hlavní motivace pro Beats?

  

Společnost chce dál expandovat, vyrábět ozvučení pro automobily, reproduktory, možná i online přehrávání muziky. K tomu má dnes Beats nejspíše silnější značku než samotné HTC, spolupráce tak pro něj není výhodná a HTC je spíše limituje. Znamená to něco pro HTC? Pravděpodobně nic, zřejmě bude moci se společností Beats nadále spolupracovat v nějaké formě a když ne, najde jiného dodavatele sluchátek. Zároveň nejspíš neexistuje velká skupina zákazníků, která by kupovala telefony HTC právě kvůli značce Beats.

David Podzimek

11 komentářů

 1. Oplakejme podivný ekvalizér neuměle blokovaný na určitý přehrávač, to škody, to je škody, fňuk:-)

 2. blept (neregistrovaný)

  hurá

 3. luke (neregistrovaný)

  Kdyby značka Beats nebyla jen o marketingu, jistě by spojení těchto značek lákalo více lidí. Takhle je to nula k nule..

 4. Vypadá to, že HTC se odrazí ode dna. :-) Bude mít lepší zvuk na telefonech a k tomu ještě peníze za vykoupení Beatů. :-)

  • Tony (neregistrovaný)

   Jak to myslíš lepší?? Veď momentálne má najlepší čo sa týka reproduktorov a aj výstupu do slúchadiel. Beats je iba logo, SW robia si sami, jediné čo asi robia sú nové slúchadlá k One, inak to je tak všetko.

  • Tony: Tak One jak je na tom s výstupem nevím, ale např. One X, kde se křičelo „super, má to Beast“ a při tom to mělo nejhorší DAC díky nVidii Tegře…. to bylo až směšné:-)

  • Tony (neregistrovaný)

   One X máš pravdu, ale od 8X a One X+ sa to o dosť zlepšilo.

  • Tak HTC prodava i posledni zbytek podilu.Tento sw prznic tak v HTC konecne konci.

   [odkaz]

 5. BluPix (neregistrovaný)

  Ideální kdyby se HTC domluvilo se Sennheiserem…

 6. „Zároveň nejspíš neexistuje velká skupina zákazníků, která by kupovala telefony HTC právě kvůli značce Beats.“

  Ona uz asi ani neexistuje nejaka velka skupina zakazniku, ktera by vubec HTC kupovala… i kdyz pravda oznamene Desire 500 svoji cenovkou vcelku pritahlo i mou pozornost…

 7. Mno, na druhou stranu..pokud nebyt HTC, tak o znacce Beats by Dr.Dre ani nemam tucha. Moc se v tehle audio-fajnovkach nepohybuju, ale myslim ze pro Beats ta spoluprace byla rozhodne vyhra…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).