Domů » Bleskovky » Spekulace: Windows Phone 8 ve verzi GDR3 nabídnou notifikační centrum

Spekulace: Windows Phone 8 ve verzi GDR3 nabídnou notifikační centrum

Internetem se nese další spekulace týkající se notifikačního centra v operačním systému Windows Phone 8. Autorem je tentokrát server Nokia Power User, podle kterého by se tato funkce měla objevit už v nadcházející verzi GDR3 místo dříve uváděného WP Blue.


ilustrační obrázek

Indická pobočka společnosti Nokia prý už příští aktualizaci okenatého systému interně testuje a právě odsud tato informace údajně unikla. Spolu s ní také spatřil svělto světa nový název Appetite, který má označovat nějakou dosud neodhalenou funkci spojenou s GDR3.

O budoucnosti a hlavně smysluplnosti notifikačního centra ve Windows Phone se mezi diskutujícími vede mnoho debat. Na jedné straně jsou zmiňovány povedené vzory z konkurenčních platforem Android a iOS. Na straně druhé vládne názor, že díky různým velikostem živých dlaždic si mohou uživatelé poskládat notifikační centrum podle vlastních představ už nyní.

Miroslav Havlíček

16 komentářů

 1. FILIPSN007 (neregistrovaný)

  Já teda notifikační centrum nepotřebuju. Vše vidím na dlaždicích, nepotřebuju se přepínat do nějakýho centra.

  • Dlaždice jsou skvělé, ale některé aplikace nemají živou dlaždici. A to už nemluvím o tom, že se najdou aplikace, které používám tak málo, že live tile na HS mít nechci.

 2. Johny (neregistrovaný)

  :D Tak to ti ty dlaždice opravdu závidím :D

 3. HonzaBRR (neregistrovaný)

  Notifikace nejsou potřeba, od to jsou živé dlaždice. Další věc navržená Microsoftem od zeleného stolu, která teoreticky funguje skvěle, ale v reálu je úplně na *****.

  • Souhlasím, věc teoreticky super, ale prakticky nefunguje vždy skvěle. Notifikační centrum je dle mě momentálně nutnost, líbilo by se mi něco ve stylu BB OS10.

  • er.nest (neregistrovaný)

   to by chtelo trosku rozvest. pokazde se ztracim v debatách o notifikacnicm centru, protože opravdu netusim co lidem opravdu schazi ….

   pojdme to rict zcela konkretne … co presne aktualne nejde a jak by to mělo jit (bohužel BB OS10 jsem opravdu nevidel)?!

 4. Ještě nemám ani GDR2 a už se mluví o GDR3.

  • no, a mluví se i o WP8.1 a dokonce i o WP9, představ si :-)

  • Lister0 (neregistrovaný)

   Já jsem GDR2 dostal před třemi dny na L820. Tak ji snad brzy dostanete taky.

  • er.nest (neregistrovaný)

   ja jsem nedavno dostal takovou GDR2 po jidle v takove divne restauraci … ze sem celou noc nespal a travil ji uplne v jiné mistnosti. Doufam, ze takovou GDR2 nikdy nedostanete …

   To nic, slovni hricky … jinak Lumia 925 a Amber jiz z krabičky

 5. jo, NC bude fajn a rozšířené bude ještě lepší, je plno věcí, které mohou do centra implementovat. Třeba co se týká zvuků a hudby. Jen tak dále!

 6. Steve (neregistrovaný)

  Neee, notifikační centrum nechceme, je příliš složité, stačí dlaždičky!!!

  • Lister0 (neregistrovaný)

   Díky live tiles to není pro mě nic podstatného, ale určitě to potěší. Uvidíme, jak to zvládnou a kolik přidané hodnoty to přinese.

 7. Notifikační centrum nepotřebuji, nepotřebuji ani jiné zvuky na sms nebo mms, ale spíše VPN, Průzkumníka a zápis na SD kartu ( v Blue aktualizaci VPN bude, tak doufam že i to ukládání na SD kartu, nebo do interní Storage přímo pres IE). Jo, ale ze to notifikační centrum tam bude, využijí jíní a proto se každý bude moci rozhodnou zda ho používat nebo ne.

  • A k čemu bys měl průzkumníka? Do systémových složek by tě nepustil, aplikace mají každá vlastní oddělený prostor, dokumenty jsou v Office, filmy a hudba v aplikaci Hudba+Video a obrázky v Obrázcích. Co bys ještě chtěl prozkoumávat?

 8. gerom84 (neregistrovaný)

  Notifikačni centrum opravdu mit nemusim,spíš by se meli dlazdice aktualizovat častěji… Nejlépe pokaždé co se přepnu na plochu.. Jako symbian :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).