Specifikace Sony Xperia Z3 vyplouvají na povrch: Máme i první fotografie (aktualizováno)

Aktualizováno 24. července, 16:50

Kromě uniklých parametrů chystané Xperie Z3 zveřejnil Evleaks novou dvojici fotografií chystaného modelu. Rozmíštění prvků na pravé straně zařízení je stejné jako u aktuální vlajkové lodi Z2, jen evidentně dojde k zaoblení hran. Zda bude rámeček opět hliníkový nebo tentokráte výrobce vsadí na plast, není ze snímků příliš patrné. 

  

Původní článek: Specifikace Sony Xperia Z3 vyplouvají na povrch: Čeká nás mírná evoluce

Z japonského přístavu Sony vyplouvají vlajkové lodě zhruba v půlroční periodě, poslední model Xperia Z2 se vydal na moře smartphonů před pěti měsíci a brzy je očekáván jeho nástupce. Jakou bude mít na palubě výbavu nyní odhalil Evleaks.

 

Vzhledem ke krátkému časovému rozestupu obou modelů se revoluce nechystá, ono i slovo evoluce je poměrně silné, výbava je velmi podobná půl roku starému modelu. Úhlopříčka displeje má být 5,15″, jeho rozlišení Full HD. Výkon má obstarávat Qualcomm Snapdragon 801 s taktem 2,4Ghz pro každé ze čtyř jader, sekundovat mu mají 3 GB operační paměti a 16 GB paměti uživatelské. Rozlišení fotoaparátů zůstane 20,7 Mpx, respektive 2,1 Mpx, operační systém bude Android ve verzi 4.4.4 KitKat.

 
Takto má příští vlajková loď od Sony vypadat

Pokud výše zmíněné parametry srovnáme s Xperií Z2, najdeme jen zvýšení taktu procesoru. Je možné, že v Sony obmění design a přidají nějaké nové senzory nebo funkce, samotné výpočetní železo zůstává na stejné úrovni. Stávající majitelé Z2 tak patrně nenajdou mnoho důvodů pro obměnu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku