Domů » Články » SPB AirIslands: Propracovaná strategie pro PocketPC

SPB AirIslands: Propracovaná strategie pro PocketPC

AirIslandsSpolečnost SPB Software dnes vydala svůj nový titul s názvem AirIslands, který díky své rozmanitosti dokáže hráčům nabídnout opravdový požitek ze hry. Ve hře se budete starat o svůj ostrov a jeho obyvatele. Samozřejmě můžete stavět specifické budovy, díky kterým se bude zlepšovat stav vašeho ostrova. Hra kombinuje prvky několika herních žánrů, převažuje strategická část, ale díky třem dalším minihrám (Arkaball, Bubbles, Xonix II) zde naleznete i arkádové a logické prvky. Hra mi svým konceptem trochu připomíná legendární Townsmeny.

K dispozici je demoverze pro QVGA i VGA displeje, která je časově omezená, ale parádně si v ní vyzkoušíte celý systém hry včetně již zmíněných miniher. Další zajímavou vlastností je, že si AirIslands můžete nastavit jako spořič displeje. Díky tomu uvidíte svůj ostrov včetně hodin a doprovodné hudby jako velmi pěkný screensaver. Při denním provozu bych to asi moc neupotřebil už kvůli výdrži baterie, avšak u spořiče si můžete nastavit zda se má spouštět jen pokud je zařízení v kolébce, což je o dost praktičtější.

Hra jako taková pak nabízí perfektní grafiku a zvukové efekty, těšit se můžete z osmi budov a již zmíněných tří miniher. Ve hře se také střídá denní a noční režim.  Pokud se chcete s hrou seznámit více, není nic jednoduššího než si stáhnout demoverzi. Plná verze hry stojí necelých 20$ a koupit si ji můžete na stránkách výrobce.

Na oficiálních stránkách hry pak stahujte 12MB QVGA verzi nebo 27MB VGA verzi.

Screenshoty ze hry:
1 2

Zdroj: PocketGamer

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. Vario ani MDAc2 zatim nemam k dispozici, ale schvalne jsem zkusil podtaktovat MDA2 na 200Mhz a hra bezi naprosto plynule se vsemi efekty a grafikou na HIGH. Je pravda, ze MDA2 pouziva zcela jinou architekturu procesoru, ale myslim, ze na Variu ani MDAc2 by problem byt nemel.

  2. Takze vyzkouseno i na Variu, na High detaily se zapnutymi zvuky/hudbou to jede zcela bez problemu (20-25FPS).

  3. Toyo (neregistrovaný)

    Dá se to ještě nějak zahrát na androidu? Existuje naky emulator? Nad touhle hrou sem kdysi strávil strašně času a rád bych si ji ještě zahrál :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).