Domů » Bleskovky » Sony začíná na prototypech blokovat benchmarky, chce tak zabránit únikům nepředstavených modelů

Sony začíná na prototypech blokovat benchmarky, chce tak zabránit únikům nepředstavených modelů

Poslední dobou se nedaří výrobcům utajit své novinky před oficiálním uvedením na trh a internet se úniky a spekulacemi jen hemží. Dříve se jednalo pouze o fotografie různých částí zařízení, zachycených ve výrobním závodě, dnes postačí prototyp nebo předfinální produkt otestovat v libovolném benchmarku a specifikace zařízení včetně naměřených hodnot je na světě. Společnost Sony si je tohoto způsobu předčasného odhalelní vědoma a proto své budoucí prototypy bude proti tomuto způsobu úniku chránit.

 

Nyní se při snaze nainstalovat benchmarkovou aplikaci do mobilního zařízení Sony zobrazí okno s upozorněním, že aplikace nebude moci být nainstalována, neboť její použití může způsobit únik informací. Prozatím se tak stalo při instalaci benchmarku AnTuTu, je ale možné, že tento zákaz bude (nebo již je) rozšířen na širší oblast benchmarků.

 

Rozsah blacklistu benchmarkových aplikací u Sony není znám, stejně tak neznáme způsob, jakým toto opatření funguje. Je možné, že se v budoucnu objeví nové benchmarky, které toto zabezpečení dokážou obejít. Může se ale také stát, že se tohoto opatření chopí i další výrobci mobilních zařízení a předčasné úniky touto cestou budou v budoucnu omezeny nebo zcela potlačeny.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).