Domů » Bleskovky » Sony začalo uvolňovat update na Android 6.0 pro řadu Xperia Z5 & další modely

Sony začalo uvolňovat update na Android 6.0 pro řadu Xperia Z5 & další modely

Aktualizováno 9. března

Zajímá vás, jaké novinky update s Androidem 6.0 na Xperie přinese? Pak se určitě podívejte na nové video od Sony, ve kterém si je všechny můžete prohlédnout.

Android 6.0 Marshmallow software update by Sony

Původní text článku z 7. března

Společnost Sony začala s uvolňováním aktualizace na Android 6.0 pro modely Xperia Z5 Premium, Xperia Z5 & Z5 Compact. V tuto chvíli ještě update není dostupný OTA, ale pouze skrze nástroj Sony PC Companion. OTA aktualizace by se však měla objevit během několika dnů.

Sony Xperia Z5, Z5 Compact a Z5 Premium: Přehled cen ve vybraných zemích Evropy

Zatím nemáme potvrzeno, zda je update k dispozici pro uživatele v České republice a na Slovensku, proto budeme rádi, pokud nám dáte vědět do komentářů. Oficiální zdroje zatím hovoří o dostupnosti v Thajsku, Rusku, USA, Indii a Malajsii.

Update kromě nové verze systému přináší lepší kontrolu nad soukromím a datovou komunikací aplikací. Kompletně předělané je prostředí fotoaparátu, kde se nově mezi jednotlivými režimy lze přepínat pomocí gest. Změn doznala i aplikace Xperia Messaging a Direct Share.

Kromě řady Xperia Z5 výrobce update uvolnil také pro Xperia Z4 Tablet a Xperii Z3+. Update není distribuován globálně, ale ve vlnách podle jednotlivých regionů.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments