Sledujte nás na YouTube

Sony Xperia Z1, Z1 Compact a Z Ultra dostávají update na Android 5.1

Sony dodržuje slovo a updatuje další svá zařízení na Android 5.1. Tentokrát se jedná o dva roky starou vlajkovou loď Xperia Z1 (recenze), jejího kompaktního sourozence Xperia Z1 Compact (recenze) a tabletofon Xperia Z Ultra. Verze aktualizace nese označení 14.6.A.0.368 a budeme-li vycházet z toho, že se seznam změn bude totožný jako u dříve updatovaných zařízení, pak se majitelé mimo novějšího Androidu dočkají také nových možností přizpůsobení, vylepšení fotoaparátu, hlubší integraci chytrého příslušenství SmartWear a několika dalších drobných změn a oprav.

 

Nyní jsou tak na řadě modely Xperia M2 a M2 Aqua, konkrétnější termín aktualizace však výrobce zatím neuveřejnil. OTA update je tradičně šířen po vlnách a je tak možné, že na vaše zařízení hned tak nedorazí. Čekání by ale nemělo být delší, než jeden až dva týdny. Jakmile bude balíček připraven ke stažení, smartphone vás na to upozorní.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

5 komentářů

 1. Mirek (neregistrovaný)

  Dočkali jsme se…M2

 2. JaroB (neregistrovaný)

  Konečne sa SONY vyjadrilo k tomu , že nie sú Xperie vodeodolné a nesmú sa používať pod vodou…ako vždy to boli plky na adresu SONY ktoré sa šíria veeľmi rýchlo…som zvedavý či vyjde všade aj článok k tomuto vyjadreniu … ŽE SA NIČ NEMENÍ !!!

  [odkaz]

  • LubiCzech (neregistrovaný)

   Kamaráde “JAROB (NEREGISTROVANÝ)” :

   O tom se píše už všude, jen na windowsmanii, pardon smartmanii ne

  • chmeldas (neregistrovaný)

   LUBICZECH, nedělej ze sebe blbce. Na smartmanii o tom článek je.

 3. Pavel (neregistrovaný)

  I klasicke zetko dostalo dnes 5,1

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *