Domů » Bleskovky » Sony Xperia XA v edici 2017 prozrazena na videu: premiéra na MWC

Sony Xperia XA v edici 2017 prozrazena na videu: premiéra na MWC

Sony se na letošní MWC v Barceloně chystá ve velkém stylu – představeno by zde mělo být celkem pět smartphonů, přičemž vlajkový model má lákat na displej se 4k rozlišením (více informací). Dalším z modelů by měla být Xperia XA, jejíž prototyp se nyní objevil na YouTube.

Sony Xperia XA v edici pro rok 2017
Sony Xperia XA v edici pro rok 2017

O tom, že půjde o smartphone nižší střední třídy svědčí celkem základní výbava. O zobrazování se měl starat 5″ displej s HD rozlišením, hnacím motorem má být čip Helio P20 od Mediateku. Pro potřeby systému Android 7.0 Nougat mají být k dispozici 3 GB RAM, velikost interního úložiště je 16 GB a chybět nebude ani slot na microSD kartu.

Zajímavě zní fotoaparát – ten by se měl pyšnit rozlišením 23 megapixelů a možností nahrávat Full HD video při 30 snímcích za vteřinu. Oficiálního představení se dočkáme v pondělí 27. února v 8:30.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. opet obri ramy ze by se sony neprobudila?

    sony z4 ultra uz slibovali pred tremi roky a do dnes nic, to je silene!!!

    [odkaz]

  2. Sony – od doby /sonyeixon/ stále Sony, jsem spokojen, hodně používám foto, bezchybně, nyní mám Sony Xperia X, pohoda!!! ????

  3. Stále používám Sony /od doby Sony-Erixon /nyní Sony Xperia X a pohoda,
    SPOKOJENOST.! ????

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).