Domů » Bleskovky » Sony Xperia X a X Compact dostávají Android 8.0 Oreo

Sony Xperia X a X Compact dostávají Android 8.0 Oreo

Společnost Sony včera vypustila aktualizaci na Android Oreo pro své smartphony Xperia X a X Compact. Firmware u obou modelů povyšuje na verzi 34.4.A.0.364 a přináší novinky nejen od Google, ale i od Sony.

Japonský gigant například vylepšil aplikaci fotoaparátu přidáním dvou nových funkcí. Jednou je prediktivní zachytávání snímků, při němž fotoaparát předvídá situace, které chcete vyfotit; například když detekuje úsměv. Druhou funkcí je sekvenční snímání s autofokusem, kdy lze zachytávat pohybující se objekty bez rozmazání. Přepracovány také byly zkratky do aplikací a vylepšená kvalita zvuku.

Recenze Sony Xperia X: Kampak kráčíš, Sony?

Recenze Sony Xperia X Compact: Malá, ale šikovná

Sony se chystá na Oreo aktualizovat další telefony, například celou řadu XA1 a další modely. Podle obměněné aktualizační politiky Sony garantuje aktualizace systému pro vlajkové telefony po dobu dvou let, ostatní telefony takovou jistotu bohužel nemají.

Sony odhaluje svou aktualizační politiku: nový Android pro vlajkové lodě po dobu dvou let

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Marek Studnicka

  Sony je vzorem pro ostatní

 2. Zdravim,
  neni nekde info kdy update dorazi na ceske telefony?
  diky

 3. až bude tak bude :)

 4. do dnešního dne není :-\

 5. uz je dneska prisla aktualizace

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).