Sony odhaluje svou aktualizační politiku: nový Android pro vlajkové lodě po dobu dvou let

Společnost Sony poměrně pružně aktualizuje své smartphony na novější verze systému, dosud však nebyl jasný klíč, podle kterého se japonský gigant rozhoduje, které telefony aktualizovat, a které už nikoliv. Firma nyní uvolnila dokument s oficiálními zásadami, a tak si můžeme o aktualizační politice Sony udělat více jasno.

Prémiová zařízení mají přislíbenou softwarovou podporu po dobu dvou let od uvedení, a to jak z hlediska pravidelného přísunu bezpečnostních záplat, tak i z hlediska nových verzí operačního systému.Nepřehlédněte

Infografika od Sony: proč vydání nového Androidu trvá tak dlouho?

Zařízení spadající do střední a nižší třídy již pevně stanovenou softwarovou podporu danou nemají; Sony bude aktualizace připravovat, pokud však během testování zjistí zhoršenou uživatelskou zkušenost nebo problémy s hardwarem, update na veřejnost neuvolní. Vybrané telefony střední třídy budou (stejně jako vlajkové modely) součástí programu Sony Mobile Security Update, takže budou dostávat pravidelné bezpečnostní záplaty, a to jak od Google, tak od výrobce, případně od jednotlivých mobilních operátorů. Na jejich bedrech pak bude ležet i termín vydání aktualizace.

Sony také ve své politice zmiňuje bezpečnostní aktualizace vůči zranitelnostem Meltdown a Spectre. Ochrana je obsažena v bezpečnostní aktualizaci s datem 5.1.2018, s tím že je již vydána, nebo se připravuje pro následující telefony:

  • Xperia X, Xperia X Performance, Xperia X Compact
  • Xperia XZ, Xperia XZ Premium, Xperia XZs
  • Xperia XZ1 and Xperia XZ1 Compact
  • Xperia XA1, Xperia XA1 Ultra, Xperia XA1 Plus
  • Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra
  • Xperia L1, Xperia L2
Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku