Sony Xperia SL: výkonný smartphone na nových snímcích

Zahraničnímu serveru GSMarena se podařilo zístat exkluzivní snímky připravované novinky ze stáje japonského výrobce Sony. Konkrétně se jedná o model smartphonu Xperia SL (kódové označení ST26ii), který má podle všeho přímo navazovat na staršího sourozence Xperia S (recenze). Kromě mírně pozměněného designu se dočkáme i několika barevných variant (řůžová, bílá, šedá a černá). Další změna se dá očekávat v případě použitého procesoru Snapdragon S3 (MSM8260), jehož taktovací frekvence bude nyní činit 1,7 GHz pro obě jádra.

   

Ostatní specifikace budou téměř totožné jako u smartphonu Xperia S. Těšit se tedy můžeme na 1 GB operační paměti, 4,3“ displej s HD rolišením (720 x 1280 px) a 12Mpx fotoaparát doplněný o přední 1,3Mpx kamerku pro videokomunikaci. Nezměněná zůstane i kapacita interní paměti, která se zastavila na hodnotě 32 GB s možností dalšího rozšíření za pomoci slotu na paměťové karty. Do prodeje se Sony Xperia SL dostane s operačním systémem Android 4.0 a je velmi pravděpodobné, že aktualizace na nejnovější verzi systému 4.1 “Jelly Bean“ na sebe nenechá dlouho čekat. Novinka se veřejnosti představí již 29. srpna na veletrhu IFA 2012, který se koná již tradičně v Berlíně.

   

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku