Sony už nebude na nová zařízení aplikovat fólii proti roztříštění skleněných částí

U dřívějších vlajkových lodí Sony, tedy modelů Xperia Z a Xperia Z1 (včetně Xperia Z1 Compact), byla na skleněných částech nalepena fólie chránící tyto plochy před roztříštěním. To sice může znít jako výhoda, ovšem škrábance na sebe nenechaly čekat dlouho a odejmutí fólie bylo poměrně obtížné.

 

Ve finále tak toto „vylepšení“ bylo spíše na obtíž a tak japonský výrobce proto učinil rozhodnotí tuto ochranu na smartphone Xperia Z2 a tablet Xperia Z2 Tablet neaplikovat. Zadní plochy tak budou nejspíše náchylnější na poškození, na druhou stranu se tak snadno nepoškrábou a povrch displeje bude výrazně příjemnější, nehledě na nižší náchylnost k ulpívání otisků prstů.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

5 komentářů

 1. Final DeSTINATION (neregistrovaný)

  Proč? Si Sony nedomyslelo, že existuje verianta, že přes původní fólii dám ještě jednu a tuto jednou za čas vyměním.. tak jak to dělá každej.. Hovn* model..

 2. mberdych (neregistrovaný)

  Problem neni folie. Konecne, kdo ji tam nechce, muze ji sundat. Navic folie nalepena ve vyrobe je proti tomu domacimu lepeni rozhodne lepsi. Problem je, ze SONY udajne jeji pritomnosti podminuje zaruku. Jinak receno, kdyz ji sundam, SONY mi neuzna zaruku a to me prijde prehnane. Tohle jsem se docetl na nekolika zahranicnich forech, sam s tim zkusenost nemam. Takze, klidne at tam folie je, to me nevadi, ale nemelo by to mit vliv na zarucni opravy. Samozrejme nemyslim rozmlaceny displej.

  • Velda (neregistrovaný)

   Spadl jsi z hrušky?

  • mceza (neregistrovaný)

   Proč by měl? I já mám tyto informace. Na zadní straně kamarádovy Xperie se po okrajích ta fólie maličko odloupla a na dotaz, zda je možné ji sundat, případně vyměnit, dostal od oficiálního zastoupení Sony odmítavou odpověď s tím, že přijde o záruku.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *