Domů » Bleskovky » Sony slaví 20 let PlayStationu speciální retro edicí PS4

Sony slaví 20 let PlayStationu speciální retro edicí PS4

PlayStation je pro mnoho z nás symbolem hraní. Včera uplynulo dvacet let ode dne, kdy světlo světa spatřila první generace této legendární herní konzole. Ačkoliv uvnitř se nacházel na dnešní poměry směšný jednojádrový procesor tikající na frekvenci necelých 34 MHz a většina her běžela v rozlišení 320 x 240 px, dodnes se s tituly jako Rayman či Gran Turismo jedná o skvělý zdroj zábavy.

  

K této příležitosti připravilo Sony retro edici PlayStationu 4. Ta svým designem odkazuje právě na první konzoli nesoucí tuto značku a v tomto duchu je vyveden i přibalený ovladač a dokonce i kabely a kamera PlayStation Move. Vyrobena bude ve 12 300 exemplářích a dodávána v exkluzivním balení připomínajícím zmiňované výročí.

   

K dostání bude za 499 EUR (necelých 14 000 Kč), vzhledem k velmi omezenému počtu je však zřejmé, že se rozhodně nedostane na všechny zájemce a pravděpodobně se bude přeprodávat za výrazně vyšší sumy. 

Jaké vzpomínky máte na PlayStation vy? Podělte se s ostatními v diskuzi pod článkem!

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).