Sledujte nás na YouTube

Sony slaví 20 let PlayStationu speciální retro edicí PS4

PlayStation je pro mnoho z nás symbolem hraní. Včera uplynulo dvacet let ode dne, kdy světlo světa spatřila první generace této legendární herní konzole. Ačkoliv uvnitř se nacházel na dnešní poměry směšný jednojádrový procesor tikající na frekvenci necelých 34 MHz a většina her běžela v rozlišení 320 x 240 px, dodnes se s tituly jako Rayman či Gran Turismo jedná o skvělý zdroj zábavy.

  

K této příležitosti připravilo Sony retro edici PlayStationu 4. Ta svým designem odkazuje právě na první konzoli nesoucí tuto značku a v tomto duchu je vyveden i přibalený ovladač a dokonce i kabely a kamera PlayStation Move. Vyrobena bude ve 12 300 exemplářích a dodávána v exkluzivním balení připomínajícím zmiňované výročí.

   

K dostání bude za 499 EUR (necelých 14 000 Kč), vzhledem k velmi omezenému počtu je však zřejmé, že se rozhodně nedostane na všechny zájemce a pravděpodobně se bude přeprodávat za výrazně vyšší sumy. 

Jaké vzpomínky máte na PlayStation vy? Podělte se s ostatními v diskuzi pod článkem!

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *