Domů » Bleskovky » Sony se stále nepoučilo: Nová Sony Xperia X se přehřívá při natáčení videí

Sony se stále nepoučilo: Nová Sony Xperia X se přehřívá při natáčení videí

Sony, přehřívání telefonu a následné zastavení aplikace fotoaparátu, to je docela nešťastná kauza, kterou Sony chtělo hodit za hlavu. Bohužel se jí to nedaří ani s novým modelem Sony Xperia X.

Už vloni po internetu kolovala celá řada videí, která ukazovala, jak se chipset Xperie Z3+ přehřeje při běžném natáčení videa za slunečného počasí. Uvnitř telefonu tiká procesor od americké společnosti Qualcomm, Snapdragon 810, u kterého je známo, že má při maximální zátěži poměrně vysoké teploty. Telefony na tento procesor musí být jednoduše připravené svou konstrukcí. Společnost Sony však vydala softwarovou aktualizaci, která problém z velké části eliminovala.

Podobný, a bohužel ještě horší, osud potkal Xperii Z4 (Z3+), která se některým uživatelům nadměrně zahřála už při pouhém zapnutí telefonu. Uživatel byl ihned po zobrazení základní plochy informován o tom, že je telefon přehřátý.

AtUBeFiWi8Q

Sony Xperia X je poháněna šestijádrovým procesorem Snapdragon 650. U něho nebyly dosud zaznamenány žádné problémy s teplotami, ale jak se zdá, tenký profil a společností Sony podceněné chlazení výpočetního čipu Xperie X si zde vybírá svou daň a na YouTube už koluje několik videí, která ukazují stejné chování letošní novinky, jako tomu bylo u starších vlajkových lodí. Při zapnutí fotoaparátu a následném krátkém natáčení videa dojde k zastavení aplikace.

Podle posledních informací se však zdá, že tímto problémem netrpí všechny jednotky a že je problém možná „jen“ na straně firmwaru, který Sony používá v různých oblastech podle toho, kde si dotyčný telefon zakoupí. Oprava by tak mohla být jednoduchá, Sony vydá nový firmware a je vystaráno. Bez ohledu na to, čím je problém způsoben, přehřívání je ta poslední věc na světě, o které by Sony chtělo slyšet.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

33 komentářů

 1. Jeremy Novaque (neregistrovaný)

  Potom platí, že se stále nepoučil ani Apple, protože Vláďovi Janečkovi, který je redaktorem konkurenčního webu o Apple se vypnul při nahrávání díky přehřívání iPhone 6 a na přehřívání trpí ještě daleko víc nový iPhone SE. [odkaz]

  Z3+ a Z4 je jeden a ten samý telefon, Z4 bylo označení pro japonský trh. A novější revize Z3+ na přehřívání pro filmování videosekvencí vůbec netrpí, takže šlo hlavně o první revize.

  • Tohle u Samsungu Galaxy S7 nehrozí :-) Absolone.

   • Jeremy Novaque (neregistrovaný)

    To je pravda, Samsung používá lowcost camera senzor za 10$, takže tam se natáčení videosekvencí ani netřeba pokoušet.

   • Já jsem už se svým SGS7 natočil spoustu videí a vše je naprosto v pořádku. Dokonce se ani nijak zvlášť nezahřívá.

   • Zeryk (neregistrovaný)

    Senzor za 10$, kterej natáčí lépe, jak ty „super“ od Sony :D jako sorry, ale 4K u Z5 rozhodně nevypadá jako 4K.

   • Jeremy Novaque (neregistrovaný)

    Možná by stálo za to přečíst si kompletní hodnocení DXOmark Z5 vyhrála zejména díky kvalitnímu videu.

    S7 zase lépe fotí za šera, ve dne je to podprůměr…

   • Zeryk (neregistrovaný)

    No, pokud se koukám správně, na tom tvém DXOmark získala S7 o dva body více jak Z5. Ale já daleko více věřím úplně obyčejným porovnávacím testům, kterých je Youtube plné, tam krásně vidíš obě videa vedle sebe, za stejných podmínek při natáčení stejné scény a tam subjektivně jasně vítězí S6-7.

   • Tonáš Čenský (neregistrovaný)

    DXOmark vůbec nevěřím, ale že má Z5 špičkové video a S7 je nejhorší vlajková loď s hrozným fotoaparátem to je pravda, psali to i na ostatních webech.

    Mnohem víc věřím obyčejným diskusím, kde se vyskytují odborníci na slovo vzatí jako je pan Novák z mobilenetu, který tomu opravdu rozumí a nenechá se opít marketingovým rohlíkem firmy, léta vyrábí hlavně lednice a pračky.

    Ze všech nejvíc věřím obyčejným srovnávacím videím na YT, kde subjektivně SGS7 jasně vychází vždy jako nejhorší ze všech testovaných modelů.

   • Zase si píšeš sám se sebou? :-) mrknu na ten mobilenet, jestli jsi tam nevypotil zase něco nového.

   • tedy (neregistrovaný)

    Ještě že mi v moto x 2nd tika jen SD801, občas mírně hřeje ale telefon se nevypíná.

   • Jakub (neregistrovaný)

    Nejhorší? Co to je za blud? Já koukám na tyto recenze také a ve věšině vychází S7 jako nejlepší fotomobil současnosti. Ba naopak, Z5 je křáp bez optické stabilizace a horší světelností. I nový Huawei P9 fotí lépe.
    Nejlepší fotomobily dnes – G5, S7, P9 a iPhone 6S (5SE)

  • tomas (neregistrovaný)

   vzdyt ma pravdu, trubko. Ale u Applu to neni chyba ale vlastnost

  • Hehe,já ho měl včera (tedy své Lenovo) na sluníčku tak 2 minuty (vypnutý, černá plocha displeje) a po té jsem nemohl kloudně ani brouzdat, jak se podtaktoval rozpálený SoC:) Resp. jsem si dal facku a honem rychle dal telefon do stínu.
   Mě selský rozum zareagoval až za chvilku, jiným ale….

 2. Reign (neregistrovaný)

  Další hřebík do niž tak umírající divize Sony mobile. Nejen že je Xperia X plastový křáp ale navíc dělají vše pro to aby se co nejrychleji položily. Pochybuji, že tenhle předražený šunt se slabým HW někdo koupí, navíc když je k dispozici špičková Xperia Z5 nebo lépe konkurence ve formě Huawei a LG.

  • jiří rásocha (neregistrovaný)

   Vy jste neměl X v ruce to byste nenapsal takovou kravinu. Hujahej to je výhra, Sony není pro každého.

   • Reign (neregistrovaný)

    Sony není pro každého a s dalšími takovými kiksy už Sony nebude mít nikdo. Nemusím mít v ruce křáp abych poznal co nekoupím a čemu se obloukem vyhnu. Vidím, že Sony má ještě dostatek skalních fanoušků, protože nové zákazníky si to nenajde. Poznam by někdo, že je to Sony kdyby ve předu nebyl název? Asi těžko. Každý by tipnul nějakou čínu.

  • JaroB (neregistrovaný)

   Pre tých ktorý si myslia, že X je iba predražený slabý HW…porovnanie s HTC10 alebo LG 5 s oveľa silnejším HW …no ako to dopadne? Stredná trieda to natiera TOP modelom :D

   [odkaz]
   [odkaz]

   • Žeryk (neregistrovaný)

    Jop, kdyby ta střední třída nestále stejně jako ty TOP modely, bezpochyby by to bylo úžasné :D

   • Reign (neregistrovaný)

    A na těch videích je vidět jako co? To, že má HTC stejně špatnou strategii jako Sony ví snad každý. Navíc nevidím ani na jednom videu žádný test. Akorát projíždí internetové stránky a hraje primitivní hry. Jestli se někdo rozhoduje o koupi z podobných videí tak ho lituji.

  • Jaja (neregistrovaný)

   Tve chyby v psani mluvi za vse. .

 3. Wesi (neregistrovaný)

  Sony už by to mělo zabalit, mam redmi note 3 se stejným Snap650 a žádné přehřívání ani vypínání. A když si vezmu cenu tak se můžu jenom smát, nebo kroutit nevěřícně hlavou.

 4. qq (neregistrovaný)

  Podle posledních zpráv se Xperia X přehřívá i při takové banalitě, jako je přehrávání hudby, viz odkaz. Co ty na to Lojzíku?[odkaz]

  • Xoo (neregistrovaný)

   Ze by Sony začalo dohánět Samsung?

   • Ujišťuji tě Absolone, že Samsung je v tomhle ohledu úplně v pohodě. Teď přehřívání nezná.

   • Xoo (neregistrovaný)

    Protože Samsung jede většinu času na polovinu výkonu a maximálně zapojí čtyři jádra z osmi. Celý výkon zapne Samsung jen pro AnTuTu nebo Geekbench, jinak je permanentně podtaktovaný a zalagovaný TouchWizem.

 5. s3icc0 (neregistrovaný)

  no musim si rejpnout do těch prvních komentů – mám S7 a k vašemu zklamání modul kamery kterej mám uvnitř vyrobil nikdo jinej než SONY …. jo a nepřehřívá se.
  co tím chci říct?
  že samsung to namontovat umí, ale sony jaksi ne, nebo je to tím, že sammy si vzal pouhých 13MP a Sony cpe 20+?

  • Xoo (neregistrovaný)

   To je tím, že jsi hlupák, nepřehřívá se sensor, ale SoC.
   Nahrávání videa nejvíc vytíží SoC, co se týká sensorů, tak u mobilu se to moc neřeší, u foťáku a zrcadla je z celních důvodů čas nahrávání jedné sekvence omezen na 29 minut.

   Samsung se možná nepřehřívá tolik, protože nedokáže nahrávat stejně kvalitní videosekvence, šidí postprocessing a víc komprimuje…a nebo nemá dostatečně nastavenou tepelnou ochranu jako Sony a Apple (případy nahrávání na přímém slunci…)

   • Samsung se nepřehřiva, protože má perfektně vyřešené chlazení, resp. odvod tepla. Samsung to totiž s teplem umí, protože Samsung vyrábí také perfektní ledničky, které vyhrávají (taky asi náhodou) jeden test za druhým. Jednu kombinovanou chladničku s mrazákem dole od Samsungu mám. Funguje už perfektně čtvrtým rokem. Defacto otevírám mrazák skoro stejně často jako lednici, protože si v něm vyrábím led. Jsi jenom hlupák, protože i přes zcela evidentní kvality Samsung výrobků to nedokážeš uznat.

   • Johny (neregistrovaný)

    Xoo laskavě mlč, protože očividně tomu sám taky nerozumíš, takže bych brzdil s tim, koho nazýváš hlupákem, ty postprocessingu. se3blabla jasně napsal svojí zkušenost a ty přijdeš a začneš ho tu bashovat, že je hlupák? Uvědom se, ty inteligente.

   • Xoo (neregistrovaný)

    Prozradím ti jedno tajemství, když svůj nádherný Samsung S7 vložíš do mrazáku, po deseti minutách ho vyndáš a pustíš AnTuTu, budeš mít vyšší skore, optimální je nechat mobil v Airplane módu.

   • Johny (neregistrovaný)

    Prozradim ti 2 tajemství
    -určité ochlazení zrychluje všechny „počítače“
    -po překročení určité hranice se naopak procesy zpomalují

 6. Jaja (neregistrovaný)

  Tak sony vydalo novy firmware který tyto chyby opravuje..:-)

 7. Vìtek (neregistrovaný)

  Sony mám rád,soukr tel. mam Z3 stejně jako můj kamarád,oběma zhruba ve stejnou dobu zežloutly displaye v místě kde jsou krytky, jemu vlevo u USB,mě vpravo u microSD, štěstí že telefon ani jeden z nás neprohnal vodou, protože v těch místech byl display odlepeny od rámu, tak že by tam nateklo… Oba telefony byly cca 3 měsíce zpátky na reklamaci, displej vyměněn a dneska jsou tam na obou telefonech fleky zase, problém je to, že se v tomhle místě telefon umí dost brutálně ohřát…
  Služební telefon Z1 Compact…taky super telefon, jen měl malinkatej flíček vpravo u tlačítek, taky žlutá barva…před týdnem jsem telefon strčil pod kohoutek abych ho umyl (poznámky o tom, proč koupu vodotěsný telefon jsou mimo téma) a ouha, dovnitř v místě kde byl onen flek natekla voda a telefon zdechnul.
  Tak že za mě Sony končí ať jsem je měl sebevíc rád kvůli stereo repro,voděodolnosti atd, bohužel se tomu telefonu nedá věřit a i žloutnoucí displej mi celkem dost vadí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).