Domů » Bleskovky » Sony se stále nepoučilo: Nová Sony Xperia X se přehřívá při natáčení videí

Sony se stále nepoučilo: Nová Sony Xperia X se přehřívá při natáčení videí

Sony, přehřívání telefonu a následné zastavení aplikace fotoaparátu, to je docela nešťastná kauza, kterou Sony chtělo hodit za hlavu. Bohužel se jí to nedaří ani s novým modelem Sony Xperia X.

Už vloni po internetu kolovala celá řada videí, která ukazovala, jak se chipset Xperie Z3+ přehřeje při běžném natáčení videa za slunečného počasí. Uvnitř telefonu tiká procesor od americké společnosti Qualcomm, Snapdragon 810, u kterého je známo, že má při maximální zátěži poměrně vysoké teploty. Telefony na tento procesor musí být jednoduše připravené svou konstrukcí. Společnost Sony však vydala softwarovou aktualizaci, která problém z velké části eliminovala.

Podobný, a bohužel ještě horší, osud potkal Xperii Z4 (Z3+), která se některým uživatelům nadměrně zahřála už při pouhém zapnutí telefonu. Uživatel byl ihned po zobrazení základní plochy informován o tom, že je telefon přehřátý.

AtUBeFiWi8Q

Sony Xperia X je poháněna šestijádrovým procesorem Snapdragon 650. U něho nebyly dosud zaznamenány žádné problémy s teplotami, ale jak se zdá, tenký profil a společností Sony podceněné chlazení výpočetního čipu Xperie X si zde vybírá svou daň a na YouTube už koluje několik videí, která ukazují stejné chování letošní novinky, jako tomu bylo u starších vlajkových lodí. Při zapnutí fotoaparátu a následném krátkém natáčení videa dojde k zastavení aplikace.

Podle posledních informací se však zdá, že tímto problémem netrpí všechny jednotky a že je problém možná „jen“ na straně firmwaru, který Sony používá v různých oblastech podle toho, kde si dotyčný telefon zakoupí. Oprava by tak mohla být jednoduchá, Sony vydá nový firmware a je vystaráno. Bez ohledu na to, čím je problém způsoben, přehřívání je ta poslední věc na světě, o které by Sony chtělo slyšet.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments