Domů » Bleskovky » Sony opět usnadňuje cestu k odemčení bootloaderu, tentokrát za pomoci videonávodu

Sony opět usnadňuje cestu k odemčení bootloaderu, tentokrát za pomoci videonávodu

Sony svým zákazníkům již dříve usnadnilo odemčení bootloaderu u zařízení řady Xperia, tentokrát ovšem jde ještě dále. Na YouTube kanálu SonyXperiaDev se objevilo nové takřka šestiminutové video, na němž celý proces krok za krokem popisuje.

  

Odemčení bootloaderu je dobré především k instalaci alternativních ROM či kernelů. Výrobce ovšem správně podotýká, že mimo ztráty záruky může dojít také k trvalému poškození daného zařízení a proto by se do tohoto zákroku měli pouštět pouze zkušenější uživatelé. Dodejme, že video je v anglickém jazyce a jeho znalost je tak pro sledování nezbytná.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Diskuze k článku

  1. Lukas (neregistrovaný)

    No hezke, ze Sony umozni odemknout screenshot, ale kdyz jsem odemykal Xperia L (c2105), tak to zrakvilo telefon a nastal bootloop. Ano po hodine hledani na XDA jsem to vyresil, ale je to obecne znama chyba a pry se to na tomto telefonu stava vzdycky. Meli by to nejdrive poradne otestovat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).