Sledujte nás na YouTube

Sony opět usnadňuje cestu k odemčení bootloaderu, tentokrát za pomoci videonávodu

Sony svým zákazníkům již dříve usnadnilo odemčení bootloaderu u zařízení řady Xperia, tentokrát ovšem jde ještě dále. Na YouTube kanálu SonyXperiaDev se objevilo nové takřka šestiminutové video, na němž celý proces krok za krokem popisuje.

  

Odemčení bootloaderu je dobré především k instalaci alternativních ROM či kernelů. Výrobce ovšem správně podotýká, že mimo ztráty záruky může dojít také k trvalému poškození daného zařízení a proto by se do tohoto zákroku měli pouštět pouze zkušenější uživatelé. Dodejme, že video je v anglickém jazyce a jeho znalost je tak pro sledování nezbytná.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Jeden komentář

  1. Lukas (neregistrovaný)

    No hezke, ze Sony umozni odemknout screenshot, ale kdyz jsem odemykal Xperia L (c2105), tak to zrakvilo telefon a nastal bootloop. Ano po hodine hledani na XDA jsem to vyresil, ale je to obecne znama chyba a pry se to na tomto telefonu stava vzdycky. Meli by to nejdrive poradne otestovat.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *