Domů » Recenze » Sony Ericsson Xperia Play: Korunovaný herní král s Androidem (recenze)

Sony Ericsson Xperia Play: Korunovaný herní král s Androidem (recenze)

Recenze herního telefonu s vlastním gamepadem a operačním systémem Android 2.3

Herní telefon Xperia Play se dočkal premiéry letos na MWC v Barceloně, kde na sebe poutal nebývale velký zájem. Po několika měsících dorazil na pulty obchodů a rozhodně má co nabídnout. Jako telefon poslouží velice dobře a náruživým hráčům navíc nabídne speciální ovladač, se kterým je hraní her mnohem pohodlnější. Zajímá vás, jak tenhle netradiční telefon obstál v našem testu?

- - - - 

Za zapůjčení děkujeme společnosti Setos spol. s r. o., u které si telefon můžete zakoupit.

Klady (+)
design a dílenské zpracování
dobře optimalizovaný systém
herní ovladač
kvalitní reproduktory
dobrý fotoaparát
 
Zápory (-)
rozměry a hmotnost
menší počet PlayStation her
záznam videa jen ve WVGA rozlišení
drobné bugy v systému

- -

Sony Ericsson Xperia Play je na trhu dostupný ve dvou barevných variantách – černé a bílé. My jsme na test dostali černou verzi, která má oproti té světlé výhodu v tom, že na ni nejsou tolik vidět nečistoty. Na druhou stranu, u bílé verze zase nejsou tak patrné otisky prstů na lesklém krytu a někomu bílá může přijít elegantnější. Zajímavé je, že k černé verzi telefonu se dodávají tmavá sluchátka a k bílé verzi světlá. Telefon jsme testovali s operačním systémem Android ve verzi 2.3.2 (verze jádra 2.6.32.9, číslo sestavení 3.0.A.2.184). V některých zemích už je dostupná aktualizace na Android 2.3.3, do České republiky ale zatím tento update nedorazil. Veškeré poznatky v recenzi se vztahují k výše uvedené verzi systému a u novějších se mohou lišit.

- - -

- - -    

Obsah balení, vzhled a zpracování

Sony Ericsson Xperia Play: Obsah balení a vzhled zařízení

Hardwarové parametry
Operační systém: Google Android 2.3.2, uživatelské prostředí TimeScape
Procesor: 1GHz Qualcomm Snapdragon (typ MSM8255), grafický akcelerátor Adreno 205
Displej: 4″ kapacitní TFT/TN displej s rozlišením 480 × 854 px (FWVGA), 16 milionů barev
Paměť: 512 MB RAM, 1 GB ROM (271 MB přístupných), slot na microSD kartu (8GB karta je součástí balení)
Telefon: čtyřpásmový GSM modul, GPRS/EDGE třídy 12, 3G/HSDPA/HSUPA
Konektivita: Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 (EDR, A2DP), microUSB konektor
GPS: ano, 20 kanálů, A-GPS, digitální kompas
Rozměry: 119 x 62 x 16 mm
Hmotnost: 175 gramů včetně baterie
Baterie: 1 500 mAh
Výdrž udávaná výrobcem: 5 hodin 35 minut při hraní her, 30 hodin 35 minut při poslechu hudby, doba hovoru: 6 hodin 25 minut, pohotovostní režim: 413 hodin
Další informace: 3,5mm výstup na sluchátka, stereo reproduktory, výsuvný spodní díl s herními tlačítky a dvojící analogových touchpadů
Barevné varianty: černá a bílá

- - -  
Srovnání s LG Optimus Black, iPhone 4 a Dell Venue Pro

 - - - 
Xperia Play a Dell Venue Pro podruhé, Samsung Galaxy S II a tablet HTC Flyer 

Hraní na Xperii Play

Sony Ericsson Xperia Play: Ukázka hraní her

Jak již zaznělo ve videu, společně s telefonem dostanete zdarma několik her, které mají optimalizované ovládání pro výsuvný ovladač, ale lze jej ovládat i klasicky přes displej. Jedná se o bojovku Bruce Lee, akční simulátor Star Battalion, fotbalový simulátor Fifa 10, oblíbený simulátor života The Sims a chytlavý Tetris. Další hry si můžete zdarma nebo za peníze stáhnout skrze speciální aplikaci s názvem Xperia Play, která funguje jako katalog her optimalizovaných právě pro tento telefon. Aktuálně jich v nabídce naleznete přes 60 a další přibývají. Zdarma si například můžete stáhnout závodní hru Asphalt 6: Adrenaline HD od Gameloftu nebo tituly Worms HD, Guns’n’Glory, Need for Speed Shift HD, Super Dynamite Fishing, Aporkalypse, Cyberlords nebo Guitar Hero 6, i když v některých případech jde jen o trial verze. Další hry jsou již placené a po výběru z katalogu budete přesměrování do klasického Androidu Marketu.

 - - 
Bruce Lee

- - 
The Sims

- - - 
Fifa 10 

V seznamu programů dále naleznete aplikaci s názvem PlayStation Pocket, ve které se pro změnu zobrazují všechny hry z telefonu, které jsou optimalizované pro PlayStation emulátor, protože Xperia Play je vůbec prvním certifikovaným telefonem pro hraní her z konzole PlayStation (1). V základu bohužel máte k dispozici pouze jednu hru zdarma – Crash Bandicoot, další je nutné zakoupit skrze katalog, který vás ve finále opět přesměruje do Android Marketu. Nabídka portovaných PlayStation her je ale dost bídná. Kromě Crashe, který je zdarma, si můžete zakoupit tituly Cool Boarders 2, Destruction Derby, Jumping Flash, MediEvil, Syphon Filter a Kula World. Cena za každou z uvedených her je necelých 112 Kč. Rozhodně bych očekával, že bude pro Xperii Play dostupných mnohem více her z PlayStation konzole a v tomto směru zatím telefon trochu naráží. Doufám tedy, že Sony Ericsson nebude s vydáváním dalších her příliš otálet.

- - - 
Launcher optimalizovaných Android her, PlayStation Pocket a nastavení emulátoru

- - 
Crash Bandicoot z konzole PlayStation 

Grafika her z konzole PlayStation je o něco horší, než v případě výše uvedených titulů optimalizovaných pro Android/Xperii Play, ale to je dáno i datem výroby. Například Crash Bandicoot pochází z roku 1996. V nastavení emulátoru je možné kdykoliv uložit průběh rozehrané hry, změnit hlasitost, upravit rozložení ovládacích prvků nebo změnit režim zobrazení (standardní, celá obrazovka nebo zvětšený).

- - -

- - - 

Procesor, paměť a výkon
Hnacím motorem zařízení je 1GHz procesor od Qualcommu, kterému dělá společnost grafický akcelerátor Adreno 205. Někdo by mohl namítat, že by se pro náročnější hry mnohem více hodil dvoujádrový procesor, ale myslím si, že při dostatečné optimalizaci není problém náročnější tituly spouštět na klasickém jednojádrovém procesoru, ostatně dnes stejně na trhu příliš mnoho her optimalizovaných pro dualcore procesory není. Při pohybu v operačním systému a uživatelském prostředí byly reakce ve většině případů okamžité a s žádnými prodlevami jsem se nesetkal. Bez potíží si telefon poradí s přehrávání videa v HD rozlišení (720p).

- - - 
Hodnoty naměřené v aplikacích Linpack, Quandrant Standard a SmartBench 2011

Při hraní her byla situace obdobná. U některých dodávaných titulů je sice doba spuštění trochu delší, ale při samotném hraním je obraz plynulý a reakce bleskové. Pro úplnost přidávám screenshoty z několika benchmarků, výsledky ale berte pouze jako orientační. I když jsou reakce v systému rychlé, samotný start telefonu je celkem dlouhý. Je pravda, že telefon zřejmě nijak často nebudete muset vypínat, ale pokud se tak stane, připravte se, že si čistý start vyžádá zhruba 1 minutu a 40 vteřin.

- - -

- - -

Podíl na dobré odezvě má také 512 MB operační paměti RAM, která pro potřeby systému a většiny aplikací zcela postačí. V oficiální specifikaci výrobce se uvádí, že ve vnitřní paměti je uživateli přístupných zhruba 400 MB, není to ale tak úplně pravda, protože při prvním spuštění telefonu vám zůstane volných jen 271 MB. Naštěstí je součástí balení 8GB paměťová karta, na kterou si můžete ukládat svá data (hudba, filmy, fotografie, hry, aplikace, navigační software…). Když sundáte zadní kryt telefonu, systém po několika vteřinách automaticky odpojí paměťovou kartu. To je celkem zajímavá vlastnost, kterou má zřejmě na starosti nějaké čidlo detekující odstraněný kryt. 

Displej
Čtyřpalcový displej se dobře hodí pro čtení webových stránek, sledování filmů na cestách a samozřejmě i hraní her. Dokáže zobrazit 16 milionů barev a jeho rozlišení je dostatečně jemné (FWVGA, 480 x 854 px). Pozorovací úhly jsou dobré a věrnost barev také. Překvapila mě dobrá čitelnost na přímém slunečním světle – na to, že Xperia Play nabízí obyčejný TFT displej, je výsledek celkem uspokojivý. V nastavení můžete jas displeje upravit, ani na maximální hodnotu mi ale v některých situacích nepřišel úplně dostatečný a ocenil bych, kdyby šlo nastavit ještě vyšší hodnotu jasu.

- - 
Podsvícení displeje je rovnoměrné

Podsvícení displeje je rovnoměrné, je však škoda, že tlačítka pod displejem a na herním ovladači nejsou nijak prosvětlena, což může při hraní v noci působit potíže minimálně do doby, než si na jejich rozmístění zvyknete.

Telefonování, datové přenosy a konektivita
Uživatelské prostředí TimeScape nahradilo výchozího správce kontaktů, což ale není nijak na škodu, protože je pěkně zpracovaný. Při prvním spuštění vám bude nabídnut import kontaktů z Facebooku a dokonce i ze SIM karty. Synchronizace s kontakty uloženými na Google účtu je samozřejmostí a vše mi v tomto případě fungovalo na výbornou (včetně kalendáře a e-mailů). Samotná telefonní aplikace je rozdělena do čtyřech záložek (Telefon, Historie hovorů, Kontakty a Oblíbené). Pod první položkou najdete klasickou telefonní klávesnici s číselníkem, který můžete využít pro ruční zadávání čísel. Přímo z této obrazovky se nabízí možnost uložení čísla k novému nebo existujícímu kontaktu.

- - -

Druhá záložka zobrazuje historii hovorů, kterou lze v případě potřeby kdykoliv smazat. Na obrazovce s přehledem kontaktů se v horní části nachází vyhledávací pole, pokud ale do vyhledávače napíšete „Jiri“ a všechny kontakty budete mít v seznamu uloženy s diakritikou („Jiří“), telefon vám nic nenajde. Pevně doufám, že tuhle chybu Sony Ericsson v některé z dalších aktualizací opraví, protože konkurenční výrobci s tím nemají žádné problémy. Poslední záložka zobrazuje pouze ty kontakty, které jste si uložili do oblíbených. Je škoda, že Sony Ericsson nenabízí widget s oblíbenými kontakty na plochu, to se ale naštěstí dá vyřešit skrze Android Market.

- - 

Xperia Play nijak nestrádá ani po datové stránce, kromě GPRS a EDGE se můžete připojovat přes rychlá HSUPA/HSDPA data. Telefon samozřejmě podporuje připojení přes Wi-Fi (802.11b/g/n) a kromě toho můžete datové přenosy operátora sdílet mezi další zařízení skrze funkci přenosného hotspotu. U Wi-Fi modulu jsem se setkal s drobnou komplikací; když vypnete displej, deaktivuje se po čase i bezdrátový modul kvůli úspoře energie. Po zapnutí displeje se u většiny telefonů bezdrátový modul aktivuje téměř okamžitě, v případě Xperie Play to ale někdy trvá až 10 vteřin. Sony Ericsson už ale o tomhle problému ví a měl by být opraven s aktualizací na Android 2.3.3. 

Přes Bluetooth ve verzi 2.1 můžete posílat soubory nebo třeba připojit stereo A2DP sluchátka. K počítači se telefon připojuje přes USB 2.0 (microUSB konektor). Je škoda, že se na těle telefonu nenachází výstup na HDMI, skrze který by bylo možné hrát hry a sledovat filmy třeba na televizi.

Textové zprávy a e-maily
Aplikace pro práci s textovými a multimediálními zprávami + e-mailový klient rovněž přichází ve vlastní úpravě od Sony Ericssonu. SMSky se zobrazují ve režimu chatu, symboly smajlíků se překládají na grafiku, ani zde však nečekejte standardní smajlíky z Androidu, ale nové (a na můj vkus hezčí) od SE. Při psaní zprávy nevidíte od začátku počet znaků, počítadlo se zobrazí až tehdy, zbývá-li v dané zprávě posledních 20 znaků. Jakmile hodnotu překročíte, telefon vás informuje o tom, do kolika zpráv bude váš text rozdělen. Rozhraní pro psaní textových a multimediálních zpráv je zcela shodné a pokud chcete z klasické textovky udělat MMSku, stačí kliknout na tlačítko pro vložení multimediálního obsahu. Během testování se mi několikrát stalo, že se telefon při odesílání textové zprávy sám restartoval (a zpráva se neodeslala a ani nezůstala uložena). Nejsem si jistý, zda šlo pouze o chybu testovaného kusu, u kterého jsem několikrát zkoušel obnovu továrního nastavení, ale spíše si myslím, že jde o bug v aktuální verzi systému.

- - 

V nastavení zpráv lze aktivovat doručenky, změnit upozornění a rovněž si můžete nechat zobrazit textovky uložené na SIM kartě. Aplikace pro práci s textovými zprávami i e-mailový klient podporují zobrazení v landscape režimu, kdy se zobrazuje větší softwarová klávesnice a psaní je o něco pohodlnější. E-mailový klient od SE nabízí pěkný grafický vzhled s stejnou funkcionalitu jako klasický klient v Androidu. Pokud telefon přetočíte do landscape režimu (naležato), přepne se e-mailový klient do speciálního režimu zobrazení, kdy v levé části vidíte jednotlivé e-maily a v pravé se zobrazuje detail rozkliknuté zprávy. Poměr obou boxů můžete měnit přes posuvník na displeji. E-mailový klient nemá problém s přílohami a hravě zvládne obsluhovat několik e-mailových účtů najednou. Pokud máte e-mail na Gmailu, můžete pro přístup do schránky využít nativní Gmail aplikace z Androidu.

Softwarová klávesnice
V systému se nachází upravená softwarová klávesnice od Sony Ericssonu s QWERTY rozložením. Kromě standardních písmen jsou na základní obrazovce klávesnice dostupné znaky pro tečku i čárku, další speciální symboly se pak zadávají skrze tlačítko nalevo od mezerníku. Pokud toto tlačítko podržíte déle, objeví se grafická nabídka se smajlíky. Pro přetočení telefonu do režimu „naležato“ se klávesnice automaticky přetočí do širšího zobrazení, ve kterém se mi psalo velmi pohodlně. Ve výchozím stavu je aktivní český našeptávač, který nabízí pouze slova s diakritikou. Naštěstí jej ale můžete naučit vlastní výrazy nebo jej zcela vypnout. A pokud by vám z nějakého důvodu klávesnice od Sony Ericssonu nevyhovovala, můžete si stáhnout jinou na Android Marketu, já jsem s ní ale při testování byl spokojený. 

GPS navigace
Vestavěný navigační čip je poměrně přesný a rychlost fixace na volném prostranství je díky A-GPS otázkou několika vteřin. Špatně si Xperia Play nevede ani v hustší městské zástavbě, kde bylo zaměření otázkou zhruba 30 sekund. Google 1. června oficiálně spustil online navigaci v Google Mapách pro Českou republiku, kterou můžete využívat na libovolném telefonu s Androidem (od verze 1.6, včetně hlasové navigace potom od verze 2.1). Součástí je na můj vkus až příliš upovídaná hlasová navigace, kterou lze ale kdykoliv vypnout. Nutností je pouze mít aktivní datový tarif u operátora. Další informace o Google navigaci naleznete zde. V Android Marketu si můžete stáhnout/zakoupit offline navigační programy (Sygic, SmartMaps Navigator nebo Navigon MobileNavigator).

- -

Baterie a výdrž
Výrobce v oficiální specifikaci udává, že Xperia Play vydrží 5 a půl hodiny při hraní her s maximálním jasem a přes třicet hodin při přehrávání hudby s vypnutým displejem. O přísun energie se stará Li-Ion akumulátor s kapacitou 1 500 mAh; při našem testování se Xperia Play během hraní her vybila zhruba za 4 hodiny a 55 minut (po celou dobu bylo podsvícení nastaveno na maximum a bylo aktivní připojení přes Wi-Fi). Při snížení jasu a vypnutí Wi-Fi se dostanete na hodnotu o zhruba hodinu vyšší. 

Určitě vás ale bude zajímat, jak je na tom Xperia Play s výdrží při běžném používání (jako telefon). V tomto směru spadá do běžného průměru, kdy je nutné počítat s tím, že telefon budete dobíjet zhruba po 40 hodinách provozu. Když jsem měl podsvícení nastavené na poloviční hodnotu a během dne jsem protelefonoval zhruba 20 minut, občas se připojil na internet a měl nastavenou automatickou kontrolu e-mailů po 1 hodině, vydržel mi telefon opět necelé dva dny provozu.

Fotoaparát a záznam videa
Objektiv fotoaparátu umístěný na zadní straně dokáže pořizovat snímky v maximálním rozlišení 5 MPx (2592 x 1944 px) a za dobrých světelných podmínek je kvalita poměrně slušná. Fotografie mají dostatečnou ostrost i věrné podání barev, ale s ubývajícím světlem už snímky tak věrohodné nejsou, o čemž se můžete přesvědčit z přiložených ukázek. V horších světelných podmínkách můžete rovněž využit přisvětlovací diody, která celkem spolehlivě prosvítí prostor o ploše 20 m2.

- - -

- - -

- - -  

V nastavení fotoaparátu můžete upravit režim ostření (automaticky, nekonečno, makro), upravit expozici, změnit rozlišení a případně vybrat některý z připravených scénických režimů (černobíle, solarizace, sépie, negativ). Snímkům je také možné přiřadit GPS souřadnice.

Sony Ericsson Xperia Play: Ukázka záznamu videa

Zklamáním pro mě bylo video. U telefonů této cenové kategorie se již stalo standardem HD video (720p), nicméně Xperia Play nahrává pouze ve WVGA rozlišení (800 x 480 px). Je sice fajn, že při záznamu můžete využít přisvětlovací diody a celé řady efektů, ale mnohem více bych uvítal, kdyby byla kvalita videa lepší (obraz není příliš ostrý a barevné podání rovněž pokulhává).

Operační systém a uživatelské prostředí TimeScape
Jak jsem již nakousl v úvodu recenze, Xperia Play dorazila na trh s Androidem 2.3.2 obohaceným o uživatelské prostředí TimeScape, které se postaralo o téměř kompletní změnu vzhledu jednotlivých nabídek systému. Předělána byla obrazovka uzamčeného zařízení, hlavní obrazovka s plochami, vzhled nabídky nastavení, seznam aplikací a většina systémových aplikací (kontakty, e-mailový klient, zprávy…).

- - - -

Hlavní obrazovka je rozdělena do pěti ploch, na které si můžete umístit celou řadu widgetů a zástupců. Nechybí zde i několik widgetů přímo od Sony Ericssonu, které se nesou právě v designu a barvách prostředí TimeScape. V nabídce s nainstalovanými aplikacemi se pohybujete v horizontálním směru, na každou obrazovku se vejde 16 ikonek programů. Jejich pořadí si můžete upravit podle svých potřeb, případně lze skrze kontextovou nabídku změnit řazení na „abecedně, nejpoužívanější nebo nedávno nainstalované“.

- - - 
Nabídka nastavení

Notifikační oblast zobrazuje systémová upozornění a je škoda, že sem výrobce neumístil ještě tlačítka pro rychlou regulaci podsvícení a aktivaci/vypnutí jednotlivých modulů (GPS, Wi-Fi, Bluetooth a telefon). Ta jsou sice dostupná ve formě widgetů, ale do notifikační oblasti by se hodila více. Telefon vás na nejrůznější události (zmeškaný hovor, nová SMS, upomínka z kalendáře) dokáže upozornit také skrze malou diodu umístěnou v tlačítko Power. Jen je škoda, že je dioda trochu zapadlá a občas se stane, že její blikání přehlédnete.

- - - - 
Galerie, Android Market, přehrávač hudby a notifikační lišta

V nabídce programů nechybí aplikace s názvem TimeScape, skrze kterou můžete sledovat statusy přátel ze sociálních sítí Facebook a Twitter, jež se zobrazují ve stylových 3D tabulkách, které na pohled vypadají velice pěkně, ale trochu pokulhávají co se týče kvality zobrazeného textu. Každý tabulka je navíc doplněna obrázkem daného kontaktu, který se ale zobrazuje v dost nízké kvalitě a tak mám z celkového zobrazení informací v této aplikaci spíše rozporuplné dojmy a raději jsem dal přednost klasickému Twitter a Facebook klientovi, které najdete na Android Marketu.

Webový prohlížeč
Prohlížení webových stránek je na Xperii Play díky čtyřpalcovému displeji velice pohodlné. Prohlížeč je dobře optimalizovaný a bez problémů zvládne zobrazovat objekty Adobe Flash. Pokud byste je chtěli vypnout, můžete tak učinit v nastavení. Samozřejmostí je podpora pro několik otevřených stránek najednou a nechybí ani možnost stahování souborů, přidávání záložek a snadné sdílení stránek. V nastavení prohlížeče lze změnit velikost textu, nastavit výchozí režim přiblížení, blokovat automaticky otevíraná okna a případně lze vynutit režim prohlížení na šířku.

- - -

Upravit si můžete také výchozí vyhledávač, na výběr jsou služby Googlu, Seznamu, Bingu, Centra a dokonce i Atlasu. U navštěvovaných stránek můžete ukládat přihlašovací údaje. Při prohlížení oceníte automatické zalamování textu na šířku displeje. Přibližovat a oddalovat text můžete dvojklikem nebo multidotykovým gestem. 

Závěrečné hodnocení
Přemýšlíte-li o herním telefonu, bude se vám Xperia Play líbit. Je sice nutné počítat s tím, že společně se zařízením dostanete jen několik her a do dalších budete muset investoval, ale musím uznat, že díky výsuvnému gamepadu je hraní opravdu pohodlné a nemusíte si prsty zbytečně zakrývat část displeje, jako je tomu u jiných zařízení. Pokud tento telefon vlastní některý z vašich přátel, můžete s ním změřit síly při hraní multiplayerových her. Xperia Play se mi líbí i jako klasický telefon a vůbec bych se nezlobil, kdyby výrobce udělal podobné zařízení s výsuvnou QWERTY klávesnicí pro snadné psaní, protože design je opravdu povedený. Potěšily mě svižné reakce systému a dostatečný výkon – je vidět, že Sony Ericsson u tohoto modelu nepodcenil softwarovou optimalizaci. Drobné chybky se sice občas objeví, ale není to nic, co by znemožňovalo pohodlné používání a s další aktualizací by navíc měly být odstraněny. 

Graf ceny produktu Sony Ericsson Xperia Play poskytuje server Heureka.cz

Příjemně jsem byl překvapen kvalitou vestavěných stereo reproduktorů, které produkují kvalitní a výrazný zvuk; to oceníte nejen při hraní her a poslechu hudby, ale také při sledování filmů. Je škoda, že se do multimediální výbavy nepodařilo vtěsnat HDMI výstup, ale alespoň má výrobce co zlepšovat u případného nástupce. Vestavěný fotoaparát nefotí vůbec špatně, zamrzí však absence záznamu v HD rozlišení, kterou už dnes většina konkurenčních telefonů bez problémů zvládá.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

43 komentářů

 1. Opet skvela recenze i videa :) Diky za ni :)

 2. Pěkná a objektivní recenze, jako vždy.
  Když to porovnám s tou, s prominutím, „amatérskou prasárnou“, která vyčla na iHned, tak tenhle článek je naprosto dokonalý.

 3. Nema to náhodou Adreno 220? Někde jsem četl,že tam dali silnější grafiku,nez je normálně na snapdragonu,pravé kvůli hrám

 4. Zdravim, a jak je na tom kvalita konstrukce a vysuvneho mechanismu?

 5. LP3W7, borixeus: Díky za pochvalu, jsem rád, že se vám recenze líbí :-)

  GreenArrow: Nemá, je tam opravdu Adreno 205, při psaní recenze jsem to několikrát ověřoval a tohle video od Qualcommu to jasně potvrzuje [odkaz]

  Daff_Cz: Kvalitu výsuvného mechanismu popisuji na konci prvního videa, ale pokud to mám shrnout – mechanismus mi přišel velmi kvalitně zpracovaný a nebojím se toho, že vydrží velmi dlouho. Po zhruba 3 týdnech používání se neprojevily žádné známky opotřebení a mechanismus fungoval tak, jako na začátku, takže si myslím, že tohle se SE povedlo. Pokud máte k telefonu nějaké další dotazy, sem s nimi :-)

 6. Sony Ericsson má teď pěknou novou řadu telefonu začalo to Play, a teď přijde Arc, Neo a já se nejvíc těšim na Pro s klávesnicí, už aby tu byl, hned si pro něj běžim :-)

 7. Prekvapilo me, ze v realu Play neni vubec tlusta jako to vypada na fotografiich.

 8. asahi: No, úplná modelka to není a ta tloušťka tam je trochu znát, ale celkově mi design Xperie Play přijde zdařilý a rozhodně se s tím výrobce dobře popral.

 9. zdravím,

  nezpozoroval jste náhodou u testu nějaký problém s wifi? mám x perii play a přijde mi že má slabší příjem než ostatní telefony a taky se mi u indikátoru připojení wifi objevuje velmi často žlutej trojuhelník s vykřicníkem, telefon sice je připojený k wifi, ale nejde net… nevím co s tím.. přitom ostatní zařízení na mojí domácí wifi nemají sebemenší problém….

  nevíte co s tím?

 10. Daff_Cz: Dobrý den, jak jsem psal v recenzi – jediný problém s Wi-Fi jsem zaznamenal v případě, kdy jsem telefon probudil (aktivoval displej), chvíli mu trvalo, než se Wi-Fi opět aktivovala, zatímco u jiných telefonů to je okamžité, ale SE slíbil, že to v další verzi software opraví. Jinak jsem s citlivostí na signál neměl problém. Mám v bytě jedno místo, kde je slabší signál, takže se skvěle hodí pro testování zapůjčených telefonů a nevšiml jsem si, že by tam Xperia Play měla nějaké problémy, takže bohužel moc neporadím.

 11. Jak byste ho srovnali s Galaxy S II? Asi za půl roku si chci kupovat nějaký mobil s androidem. Je mi 12 telefon bych měl spíš na poslouchání hudby sledování filmů nebo hraní her a chtěl bych na svěm telefonu rozjet ty nejnovější pecky a nevím jak to bude třeba za rok, rok a půl, nebo dva roky. Myslím, že třeba za rok a půl už budou mnohem víc podporované 2-jádrové mobily a třeba PLAY by už na ty hry nestačil co myslíte vy?

 12. Kopooli asi takhle, momentálně bych ti určitě doporučil SE Play, jelikož pokud ti je 12 let, tak má pro Tebe rozhodně více využití, ale zase pozor! Galaxy S2 je telefon, který momentálně nemá na trhu konkurenta a tudíž lepší volbu dnes neuděláš. U mě je S2 také nejlepší, ale je pravda, že mě už nějákej pátek je, a mobil se mi musí vzhledově líbit a musí být decentní a hlavně se nemusím bát ten telefon někde při jednání vytáhnout. Play je něco jako PSP, ale tou grafikou se mu rovnat nemůže, takže abych to něják seskupil : Play ti více vyjde vstříci ve hrách a Galaxy S2 úplně ve všem, ale je to telefon spíše pro managery, tudíž pro Tebe asi bude lepší Play a hlavně, když to vezmeš mezi kluky ven, tak ti všichni budou závidět. Být Tebou ještě počkám při volbě telefonu, protože vychází i nové „pecky“ jako je třeba HTC Evo 3D což se mi jeví jako velice solidní kousek. Je to jen čistě můj názor…
  PS : Omlouvám se za chyby psal jsem to v rychlosti.

 13. Díky Láďa7 pomohlo mi to při rozhodování ale ještě uvidím jaké mobily budou na trhu za půl roku…

 14. Zdeněk (neregistrovaný)

  láďa7 díky chtěl jsem napsat dotaz ale už ani nemusím .. je mi taky 12 no prostě jsem kopie kopooli

 15. Zdeněk (neregistrovaný)

  Chtěl jsem se zeptat .. když se otevře SE tak naskočí aplikace X.Play a dole je lišta něco a další hry … tady jsou hry které okazují na stránky kde je lze zdarma stáhnout .. ale otázka zní : je to připojení na stránku kde to lze zdarma stáhnout zdarma?

 16. Zdeněk (neregistrovaný)

  a ještě drobnost je připojení přes Xperii play k Android Marketu zdarma ?

  • Pokud budete k internetu připojený přes Wi-Fi, pak je to zdarma. Pokud přes síť operátora, pak se to samozřejmě bude započítávat a platit (za předpokladu, že nemáte předplacený nějaký z datových balíčků, který při pořízení chytrého telefonu doporučuji aktivovat, protože jinak je jeho funkcionalita docela omezená).

  • Zdeněk (neregistrovaný)

   Jiří Hrma: děkuji

 17. zdeněk (neregistrovaný)

  chtěl jsem se zeptat jestli by mi někdo rozsoudil moje favority na budoucí mobil.

  JEDEN JE SONY ERICSSON XPERIA PLAY

  DRUHÝ JE SAMSUNG SGH-U600

  obrázky zde:

  [odkaz]

  [odkaz]

  • V tomhle případě je každý mobil cílený na úplně jinou skupinu. Xperia Play je převážně herní mobil a pokud rád hrajete hry, pak vám bude vyhovovat :) Případně se zkuste zeptat v naší poradně (je vyžadována registrace) [odkaz]

  • zdeněk (neregistrovaný)

   Jiří Hrma: díky opět za rychlou odpověď .. trochu jsem upravil dotaz …

 18. Zdeněk (neregistrovaný)

  Dobrý den , chtěl jsem požádat o pomoc.

  Mám Samsung SGH U-600,

  Chci Xperii Play .. mohli byste mi říct ketrý z mobilů je lepší jak výbavově tak designeově?

  Předem díky za odpověď

 19. Chtěl jsem se zeptat jestli se už někomu stalo že se zadní kryp ulomil ?

 20. Bigmazy (neregistrovaný)

  Dobrá den,

  je mi 14 let. Rozbil se mi mobil a přemýšlím o novém. Mě osobně se nejvíc líbí Sony Ericsony. Nejvíce přemýšlím o SE xperia play , SE U5i Vivaz a SE U8i Vivaz . Prosím poraďte mi který mobil bych si měl vybrat. A je vůbec Sony Ericson dobrá volba?

  • Sony Ericsson (s Androidem) je určitě dobrá volba, ty nové Xperie jsou svižné a dobře odladěné. Pokud rád hrajete hry, pak pro vás Xperia Play bude vhodná. Případně váš dotaz zkuste upřesnit v naší poradně ve fóru (je vyžadována registrace).

  • Bigmazy (neregistrovaný)

   Jiří Hrma: Děkuji, takže určitě je lepší Sony Ericson s androidem. A jinak moc povedený článek (nechybí ani videa a obrázky, opravdu velmi povedené)

 21. Tomas (neregistrovaný)

  Dobrý den, zakoupil jsem si SE PLAY, stáhnul jsem si Asphalt 6 HD, bohužel hra mi jde spustit pouze pokud mám v dosahu wi-fi, pokud signál není, spustí se pouze intro a po intru se telefon vrátí do nabídky instalovaných her. Díky za radu. U čtveřice předinstalovaných her tento problém není.

 22. Zdeněk Lach (neregistrovaný)

  Dobrý den , chtěl jsem se zeptat jsou na tento telefon hry typu GTA San Andreas nebo třeba tekken 3 – 6 ? předem děkuji za odpověď

  • David Hurský (neregistrovaný)

   takové hry na Xperii Play nejsou

  • Zdeněk Lach (neregistrovaný)

   David Hurský (neregistrovaný): děkuji

  • Jessie (neregistrovaný)

   Zdravim, nedavno vyslo GTA 3 na Androidy, neni to sice nejnovejsi hra, ale GTA:SA take ne:) A lepsi, nez nic, pro fandy GTA rozhodne dobra zprava.

   Viz [odkaz]

 23. Daniel (neregistrovaný)

  obsahuje balení i pamětovou kartu?

 24. Jana (neregistrovaný)

  Mám noťas s netem,ale wi-fi nemám….Aby šly stáhnout hry s Android Market-je nutné mít wi-fi? Není možné připojit SE Xperiu Play k mému noťasu a nějak sdílet na něm ten internet a stáhnout to prakticky přes noťass netem do mobilu? Děkuji

 25. pupik (neregistrovaný)

  Dobrý den, mám se play- při odemční tel i zamčení hardwarovým tlačítkem mi začne blikat světlo,svítit, (asi přisvětlení z diody???)to samé se děje i při hraní her pokud se dotkunu touch padum jde to nějak vypnout? je to trochu otrava, když jdu večer odmknu tel, že si přečtu sms a svítím jako lampa :-( díky moc :-)))

 26. Venda (neregistrovaný)

  Chci se zeptat, jaký je lepší mobil, jestli Htc Evo 3D a nebo Sony ericsson xperia play…..? Nemůžu si vybrat jaký je tedy podle vás lepší..? Děkuji

 27. Sebastian Válek

  Prosimvas povedzte mi či idu hrať na xperii play aj naročne 3d hry?

 28. Langi (neregistrovaný)

  Dobrý den, chci se zeptat, mám tento mobil a mám k němu sluchátka Monster Beats Solo HD by Dr. Dre. Když ale zapojím jack do mobilu vyskočí mi na obrazovce okénko s varováním „nepodporované příslušenství“ a sluchátka nehrají … Dokáže mi někdo poradit? Díky moc (popřípadě na mail > [odkaz])

 29. Matěj (neregistrovaný)

  Dobrý den chtěl jsem se zeptat je mi taky 12 a tak jsem vydel na webu tento mobil a strašně se mi zalibil tim ze ma certifikat s playstationem a chtel bych treba vedet jestly na to jdou stahovat Hry zdarma ?

 30. matěj (neregistrovaný)

  a jeste se chci na neco zeptat de tam Skype ? a je tam web kamera ?

 31. neregistrovaný (neregistrovaný)

  Skype stáhneš z Marketu

 32. Filip (neregistrovaný)

  Dobrý den. Pořídil jsem si sony xperia play, nastavil si připojeni ale nejde mi najet ani do marketu ani na youtube. Neustále hlásí zkontrolujte připojení a přitom na internet se normálně dostanu stějně dobře jako na gmail.

  Předem děkuji za radu jestli měl někdo stejný problém a vyřešil bo někdo ví jak na to

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).