Domů » Bleskovky » Sony Ericsson spojil síly s vývojáři CyanogenMod

Sony Ericsson spojil síly s vývojáři CyanogenMod

Sony Ericsson nedávno na svém oficiálním blogu zveřejnil článek, ve kterém vyjadřuje svůj obdiv nezávislým vývojářům, kteří poskytují uživatelům systému Android neoficiální ROMky nebo upravují samotný kernel, čímž otevírají Androidu stále nové možnosti a funkce. Za jednu z nejznámějších skupin nezávislých vývojářů se dá považovat tým FreeXperia, který vyvíjí vlastní verze systému na bázi velice populárního CyanogenMod. Sony Ericsson se rozhodl podpořit právě tuto skupinu tak, že jim poskytnul znalosti, přístup k systémovým knihovnám, asistenci vlastních vývojářů a taktéž chytré telefony z řady Xperia na testování nových úprav. Konkrétně se jedná o modely Xperia arc, Xperia neo, Xperia mini, Xperia mini pro, Xperia PLAY, Xperia ray, Xperia X10, Xperia X10 mini, Xperia X10 mini pro, Xperia X8 a později budou dodány ještě novinky Xperia active a Xperia pro. Karl-Johan Dahlström, vedoucí oddělení pro spolupráci vývojářů společnosti Sony Ericsson, prohlásil, že si uvědomuje role nezávislých vývojářů na rozvoji otevřeného ekosystému kolem Androidu, potěšeně sleduje jejich aktivitu a s radostí se pokusí alespoň některým z nich podat pomocnou ruku, ačkoliv varuje koncové uživatelé před faktem, že odemknutím systémového zavaděče by mohli porušit záruku vztahující se na jejich zařízení.

2011//CyanoEricsson/cyanoericsson.jpg

Připomeňme si, že Sony Ericsson není jediný výrobce chytrých telefonů, který jedná s nezávislými vývojáři, jihokorejská společnost Samsung před časem dokonce přijala do řad svých zaměstnanců Steva Kondika, který zmiňovaný CyanogenMod založil.

Zdroje: Engadget, Sony Ericsson

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

3 komentářů

  1. Mám to chápat tak, že SE oficiálně podporuje, aby si uživatelé zrušili možnost využít záruku?

    • Je to trochu složitější – SE oficiálně podporuje neoficiální ROM pro svá zařízení, ale uživatel tím skutečně přijde o záruku. Stejné je to i u HTC nebo Samsungu.

  2. Nějaké nové informace kdy můžeme CyanogenMod pro SE očekávat? Poslední ci jsem se dočetl na jejich blogu bylo 28.9. že „již brzy“ :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).