Sony chystá aplikaci pro blokování nechtěných dotyků, využijí ji především majitelé voděodolných Xperií

Společnost Sony chystá novou aplikaci Touch Block, kterou ocení zejména majitelé voděodolných Xperií. Nástroj nedělá nic jiného, než že se postará o to, že displej nebude reagovat na doteky. Majitelé telefonů řady Xperia, které se pyšní odolností vůči vodě, konečně budou moci pořizovat fotografie nebo nahrávat video pod vodní hladinou, tedy za předpokladu, že jejich telefon je vybavený hardwarovou spouští fotoaparátu.

V tuto chvíli je Touch Block ve verzi beta (0.1) dostupný pouze pro majitele modelu Xperia ZR, který se v České republice ani na Slovensku oficálně neprodává. Sony ještě čeká dlouhý vývoj, ale tipujeme, že finální verze nástroje by měla být dostupná pro všechny majitele Xperií. Tím by byly konečně vyslyšeny prosby všech uživatelů, kteří nemohou s odolnými Xperiemi fotografovat pod vodou z toho důvodu, že jakmile se displej dostane do kontaktu s kapalinou, začne vlivem vodivosti docházet k nesmyslnému vyhodnocování dotyků, což ve výsledku vede k náhodnému přepínání obrazovek a spouštění aplikací.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentáře

  1. michal (neregistrovaný)

    Staci nainstalovat apk z play a ide to bez problemov. Potom funguje hlasitost ako fotak

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *