Domů » Bleskovky » Sony chystá aplikaci pro blokování nechtěných dotyků, využijí ji především majitelé voděodolných Xperií

Sony chystá aplikaci pro blokování nechtěných dotyků, využijí ji především majitelé voděodolných Xperií

Společnost Sony chystá novou aplikaci Touch Block, kterou ocení zejména majitelé voděodolných Xperií. Nástroj nedělá nic jiného, než že se postará o to, že displej nebude reagovat na doteky. Majitelé telefonů řady Xperia, které se pyšní odolností vůči vodě, konečně budou moci pořizovat fotografie nebo nahrávat video pod vodní hladinou, tedy za předpokladu, že jejich telefon je vybavený hardwarovou spouští fotoaparátu.

V tuto chvíli je Touch Block ve verzi beta (0.1) dostupný pouze pro majitele modelu Xperia ZR, který se v České republice ani na Slovensku oficálně neprodává. Sony ještě čeká dlouhý vývoj, ale tipujeme, že finální verze nástroje by měla být dostupná pro všechny majitele Xperií. Tím by byly konečně vyslyšeny prosby všech uživatelů, kteří nemohou s odolnými Xperiemi fotografovat pod vodou z toho důvodu, že jakmile se displej dostane do kontaktu s kapalinou, začne vlivem vodivosti docházet k nesmyslnému vyhodnocování dotyků, což ve výsledku vede k náhodnému přepínání obrazovek a spouštění aplikací.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. michal (neregistrovaný)

    Staci nainstalovat apk z play a ide to bez problemov. Potom funguje hlasitost ako fotak

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).