TOPlist

Sonos Move 2 vydrží až 24 hodin, známe českou cenu

Sonos Move 2 v nové barevné variatně
  • Novinka přinese olivový odstín, který doplní klasickou bílou a černou variantu
  • Dvojice tweeterů zajistí stereo zvuk a baterie zvýší výdrž z původních 10 hodin na 24 hodin 
  • Vyjde vás na 12 490 korun a v prodeji bude již za dva týdny 

Společnost Sonos dnes oficiálně představila druhou generaci bezdrátového reproduktoru Move. Po modelech Era 100 a Era 300 se jedná o další novinku v nabídce amerického výrobce. Mezi hlavní výhody patří prodloužená výdrž baterie nebo nová barevná varianta. Česká cena je stanovena na 12 490 korun a prodej započne už 20. září.

Sonos Move 2 zvládne hrát až 24 hodin, což je oproti původním 10 hodinám značný nárůst. Baterie je vyměnitelná, takže se významně zvýší i životnost celého zařízení. Nabíjení probíhá bezdrátově pomocí přiložené dokovací stanice nebo přes USB-C. Díky tomuto konektoru je možné i zpětně dobíjet telefony nebo další zařízení a Move 2 tedy může posloužit jako powerbanka.

Trojice barevných variant reproduktoru Sonos Move 2
Trojice barevných variant reproduktoru Sonos Move 2

Z hlediska zvuku se můžeme těšit na dvojici tweeterů, které konečně přinesou pravé stereo. Ve výbavě stále zůstává i woofer pro basové frekvence. Každý měnič má svůj vlastní zesilovač třídy D. Díky funkci Trueplay reproduktor kontinuálně snímá okolní prostředí a zvuk ladí podle toho, kde se zrovna nachází.

Co se týče konektivity, je možné využívat Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.0 a samozřejmě se nabízí spárování s dalším reproduktorem Move 2 nebo celým ekosystémem Sonos. Nechybí ani AirPlay 2.

Sonos Move 2
Sonos Move 2 v bílé

Nová barva i důraz na ekologii

Pokud budete chtít Move 2 vizuálně sladit se zbytkem Sonos rodiny, patrně zvolíte bílou nebo černou barevnou variantu. Pro odvážnější je nově k dispozici také zajímavější olivový odstín. Rozměry reproduktoru jsou 241 × 160 × 127 mm a hmotnost 3 kg včetně baterie. Výrobce udává krytí IP56, takže zařízení by nemělo vadit ani pokropení vodou.

Při výrobě byly použity recyklované plasty a také obal využívá obnovitelné materiály a neobsahuje žádné plasty. Zároveň by měl být plně recyklovatelný, takže u Sonosu se myslí na ekologii. Z hlediska ovládání se můžeme těšit na podobné rozhraní, jako mají reproduktory Era. Počítá se ale i s hlasovým ovládáním přes Sonos Voice Control nebo Amazon Alexa.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku