Snížení výroby iPhone X dělá vrásky Samsungu. Musí hledat nová odbytiště pro OLED panely

Přestože Apple v posledním čtvrtletí loňského roku vykázal rekordní tržby i zisk, prodeje iPhonů X údajně tak růžové nebyly, byť firma z Cupertina oficiální čísla nezveřejnila. Už v prosinci se ale šuškalo, že počáteční boom podpořený zhoršenou dostupností opadl a Apple snížil u svých dodavatelů objednávky komponent.

Jedním z hlavních dodavatelů je Samsung, který pro iPhone X vyrábí ikonické displeje s vyříznutím v horní straně. Ten pro jejich produkci vybudoval nové výrobní kapacity, proto mu snížení objednávek displejů přidalo vrásky na čele. Podle japonského serveru Nikkei je připraven chrlit OLED panely v původně nasmlouvaných objemech, avšak nemá pro ně odběratele. Při ceně za jeden displej, která je odhadována na 100 dolarů, se bude zákazník hledat obtížně. LCD zobrazovače s podobnými parametry se prodávají za polovinu, z tohoto důvodu například čínské značky používají OLED panely pouze u 5 – 10 procent zařízení. Samsung také nemůže počítat se zakázkami od Apple napořád, firma z Cupertina čím dál více koketuje s LG Display.

Je dost možné, že situace nakonec využije Huawei, některé telefony z chystané řady P20 majínúdajně dostat OLED displeje s vykrojením, je tedy pravděpodobné, že budou pocházet právě od Samsungu. Korejský gigant také bude podle serveru The Investor osazovat své Infinity displeje i do svých zařízení střední třídy, ty však rozhodně nebudou mít stejné parametry jako panely pro iPhone X.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Marek Studnicka (neregistrovaný)

  Již od začátku jsem tvrdil,že se IPhone X tolik prodávat nebude.Důvody spatřuji dva:Za prvé je to Vysoká cena a za druhé neustálé opravy softwaru,který nebyl z výroby řádně odladěn.Samozřejmě,že i pro Samsung je to nepříjemná věc,ale jistě pro OLED display odbytiště najde

 2. Ad cena, nebombarovali nás v minulém roce novináři jak sev snižuje cena OLEDu a že má LCD problém a tady čtu, že je to drahé?
  Nehledě na to, že cena displeje pro iPhone X je samozřejmě zcela irelevantní, tenhle displej nikomu jinému dodávat nebudou.
  Ach ta „novinařina“…:/

 3. A v neposlední řadě, ono zmiňované koketování s LG Display, to je samozřejmě nesmysl, Apple s LG Display několik let spolupracuje, viz LG displeje v Apple Watch.
  Ach jo, ach jo, ach jo.

  Není v redakci někdo kompetentnější?

 4. M.K. (neregistrovaný)

  OLED je drahý a ještě houno vydrží, viz iPhony X s vypálenými ikonami a růžovými displeji.

 5. Martin (neregistrovaný)

  Waw co sa stalo, ze takyto clanok o informaciach, ktore boli tak pred mesiacom na gsmarene. Len tam mali gule a aj napisali, ze znizia vyrobu displejov o 20% a apple znizi vyrobu Iphone x o 50%. Uni chod to zapit, aby si sa nerozplakal.

 6. Já (neregistrovaný)

  Martin: očekávané prodeje 40 milionů. Realita 38 milionů. Jako je to míň, ale nesmysly o polovině si nechej od cesty.

  • Michal (neregistrovaný)

   A zdroj tech cisel? V clanku vidim jenom „…byť firma z Cupertina oficiální čísla nezveřejnila.“
   Mozna mas nejake insider data, to bych spise cekal od naseho teoretickeho applistu/praktickeho TCListu:)

 7. Jistý člověk nedávno jinde psal že je OLED oproti IPS levnější, přijde mi to jako nesmysl.

 8. tomas (neregistrovaný)

  Su nejaké info ohľadom microled?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel