Domů » Bleskovky » Snížení výroby iPhone X dělá vrásky Samsungu. Musí hledat nová odbytiště pro OLED panely

Snížení výroby iPhone X dělá vrásky Samsungu. Musí hledat nová odbytiště pro OLED panely

Přestože Apple v posledním čtvrtletí loňského roku vykázal rekordní tržby i zisk, prodeje iPhonů X údajně tak růžové nebyly, byť firma z Cupertina oficiální čísla nezveřejnila. Už v prosinci se ale šuškalo, že počáteční boom podpořený zhoršenou dostupností opadl a Apple snížil u svých dodavatelů objednávky komponent.

Jedním z hlavních dodavatelů je Samsung, který pro iPhone X vyrábí ikonické displeje s vyříznutím v horní straně. Ten pro jejich produkci vybudoval nové výrobní kapacity, proto mu snížení objednávek displejů přidalo vrásky na čele. Podle japonského serveru Nikkei je připraven chrlit OLED panely v původně nasmlouvaných objemech, avšak nemá pro ně odběratele. Při ceně za jeden displej, která je odhadována na 100 dolarů, se bude zákazník hledat obtížně. LCD zobrazovače s podobnými parametry se prodávají za polovinu, z tohoto důvodu například čínské značky používají OLED panely pouze u 5 – 10 procent zařízení. Samsung také nemůže počítat se zakázkami od Apple napořád, firma z Cupertina čím dál více koketuje s LG Display.

Je dost možné, že situace nakonec využije Huawei, některé telefony z chystané řady P20 majínúdajně dostat OLED displeje s vykrojením, je tedy pravděpodobné, že budou pocházet právě od Samsungu. Korejský gigant také bude podle serveru The Investor osazovat své Infinity displeje i do svých zařízení střední třídy, ty však rozhodně nebudou mít stejné parametry jako panely pro iPhone X.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments