Domů » Bleskovky » Snapdragon 888 vs. Exynos 2100: ten vede v tom, a ten zas v tomhle…

Snapdragon 888 vs. Exynos 2100: ten vede v tom, a ten zas v tomhle…

Na konci minulého týdne se začaly prodávat smartphony řady Galaxy S21. Stejně jako v minulých letech se mezi sebou liší evropské a americké verze; na našem kontinentě se o pohon stará Samsung Exynos 2100, zatímco v Americe je to čipset Qualcomm Snapdragon 888. V minulých letech dominoval čipset od Qualcommu, ovšem letos Samsung neskromně hlásí, že „Exynos is back“. První benchmarky ukazují, že…

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G 030

Exynos 2100 vs. Snapdragon 888: každý vítězí v jiné kategorii

Přímé srovnání obou variant smartphonu Galaxy S21 Ultra odhaluje překvapivě vyrovnané výsledky. Pokud se podáváme na výsledky z benchmarku SPECint2006, které zveřejnil Golder Reviewer, vidíme, že:

 • Velké jádro Cortex-X1 podává u Exynosu o 7 procent nižší výkon než u Snapdragonu 888
 • Klastr tří středních jader Cortex-A78 je naopak výkonnější u Exynosu, a to o 12 procent
 • V disciplíně výkon na watt vede v obou případech čipset od Qualcommu

bench

V tradičních benchmarcích jako je 3D Mark, AnTuTu nebo GeekBench se oba telefony na čele střídají a není možné určit jednoznačného vítěze. V populárním benchmarku AnTuTu lehce vede Snapdragon.

Snapdragon 888 VS Exynos 2100 Samsung Galaxy S21 ULTRA Antutu 3DMark Geekbench 5 Benchmark Test

Podobná písnička platí i pro test výdrže baterie. I když testy jader poukázaly na lepší efektivitu Snapdragonu, vítězství v battery benchmarku si nakonec odnesl Exynos, ovšem rozdíl mezi oběma soupeři byl pouhá dvě procenta.

Snapdragon 888 VS Exynos 2100 Samsung Galaxy S21 ULTRA Antutu 3DMark Geekbench 5 Benchmark Test

Exynos 2100 vykázal obrovský skok oproti minulému Exynosu 990 a konečně se vyrovnal konkurenčnímu Snapdragonu. Částečně za to může fakt, že oba čipsety vyrábí sám Samsung moderním 5nm procesem. Evropští majitelé tak letos nebudou muset sepisovat petice, aby Samsung do Evropy posílal své vlajkové smartphony se Snapdragonem a vývoj vlastních čipů nejlépe zrušil.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Jen takový dotaz ohledně výkonu. Jak je možné, že loňská Xperia 5II umí natáčet 4k video ve 120 sn/sec, kdežto letošní vlajky s novými procesory umí „pouze“ 60 sn/sec. To umí Xperia loňský Snapdragon lépe poždímat?

 2. Bohuzial podla testov to vyzera, ze ak sa bavime o sustained performance, tak Exynos vyrazne straca. Po 5tich back-to-back AnTuTu benchmarkoch, je teplota Exynosu 68 °C zatial co Snapdragon si drzi 43 °C. A v tejto situacii Snapdragon poraza Exynos vo vykone az o 20 %.

  Rovnako kvalita fotiek je o dost vyssia (hlavne co sa tyka detailov) pri Snapdragon verzii.
  Takze ano, Exynos sa oproti minulemu roku urcite zlepsil (vydrz baterie) ale ak by som si mal vybrat, tak stale beriem Snapdragon.

 3. „První benchmarky ukazují, že…“ že jsou to jen syntetické benchmarky a kde je pravda, se dozvíme až z recenzí u kterých bych si vsadil, že co se týče žravosti tradičně „vyhraje“ opět „Exytus“ 😵

 4. A už bude v nabídce Exynos nebo Snapdragon který nabídne opravdu výkon top třídy a nebude tak drasticky zaostávat za Apple A14?

  • Však tyto procesory mají výkon top třídy, jinak by nebyly v tom nejlepším, co momentálně trh nabízí.

  • A k čemu to jako bude? Ty telefony maj takovýho výkonu, že ho stejně 99% lidí na max nikdy nevyužije. Nebo mně chcete říct, že na facebook, fotky a hry to s velkou rezervou nestačí? Co jinýho na tom budou lidi dělat? Už vidim jak se na tom někdo pokouší o renderování nebo převod videa…

  • Da se někde koupit s21 s SD888 ?

  • Da, ja mam S21U s SD888 a mam objednany S21+ s SD888

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).