Domů » Články » SmartTýden #49: Přehled nejzajímavějších novinek za posledních sedm dní

SmartTýden #49: Přehled nejzajímavějších novinek za posledních sedm dní

V novém seriálu SmartTýden se budeme pravidelně každou neděli ohlížet za nejzajímavějšími novinkami a událostmi, které se ve světě chytrých zařízení odehrály.

Vítejte u nového (pravidelného) souhrnu informací z mobilního světa, se kterým se na našich stránkách budete setkávat každý týden v neděli (krycí název SmartTýden). Chceme čtenářům, kteří přes týden neměli čas, připomenout nejzajímavější události uplynulých dní. Nechceme se omezit jen na náš obsah, ale přidáme také doplňující informace ze zahraničních zdrojů a tipy na zajímavé články, blogy a podcasty. Zároveň budeme rádi, když se v komentářích podělíte o vaše tipy, které nám utekly, nebo jsme jim nevěnovali dostatek pozornosti, a ty nezajímavější zveřejním příští neděli v pokračování tohoto seriálu. S námi budete Smart! :-)

 

Mobilní zařízení a hardware

 • V neděli se objevily informace o telefonu Nokia Lumia 929. Na první pohled pro nás tenhle kousek nemusí být až tolik zajímavý, protože je určený pro americký trh, ale pravděpodobně se dočkáme i evropské verze, která by měla být vlajkovou lodí výrobce pro příští rok.
 • Pokračoval i náš poradce s vánočními nákupy, tentokrát s tipy pro výběr chytrých telefonů do desíti tisíc korun.
 • Meizu ukázalo telefon s rozlišením 1536 x 2560 pixelů, jako předzvěst toho, co nás čeká v příštím roce. Ten letošní byl ve znamení Full HD a je jasné, kam se vývoj bude v roce 2014 ubírat.
 • Podařilo se nám získat ke krátkému testu LG G Flex a náš šéfredaktor Jirka Hrma okamažitě připravil videopohled.

- - -

- - -

- - -

 

Software a služby

  

Finance, analýzy a zákulisní dění 

  

Tipy na zajímavý zahraniční obsah

  

Jak bylo zmíněno v úvodu, budeme rádi i za vaše tipy a příští týden ty nejlepší zveřejníme ve speciální sekci, kterou zatím pracovně označujeme jako „čtenářské okénko“. Pokud chcete mít i nadále přehled ve světě chytrých zařízení, nezapomeňte nás sledovat. A to nejen na webu, ale také na YouTube, kde pro vás připravujeme nejnovější videopohledy. Aktivní jsme také na Twitteru, Facebooku (pomůžete nám překonat metu 25 000 fanoušků?) a Google+. Nové články máte možnost odebírat také přes RSS.

David Podzimek

12 komentářů

 1. Rezza (neregistrovaný)

  Sailfish OS uz jde rozjet i na puvodni N950/N9 ;-). Prave si hraji – prvni hack, ale aspon trosku to jede.

  • škoda, že tenhle kousek nemáme v redakci, taky bych to hned otestoval :)

  • Rezza (neregistrovaný)

   Jako na to, ze je to tri roky stary HW to jede celkem slusne. Ale je to jen prvni hack, oficialne to podporu mit nebude.

 2. krait (neregistrovaný)

  Napad se souhrnem dobrej, i kdyz pokud ty novinky nekdo sleduje, tak uz to stejne skoro vsechno cetl. Zminovat jmena autoru je asi zbytecny, protoze je stejne nikdo nezna. A hlavne se prosimvas nepokousejte delat dalsi videomagazin, vsichni videli jakym fiaskem skoncily ty pokusy na „jinym modrym webu“. Smartmania nema duvod kopirovat!

  • To jsme rádi. Zmiňovat autory zas tak zbytečné není, a alespoň se s nimi čtenáři seznámí. Vlastní videomagazín v redakci zvažujeme – neustále rosteme a je potřeba zkvalitňovat obsah, nicméně chceme, abychom nebyli jen „další v pořadí“ a skutečně přinesli něco originálního, takže s finalizací zatím nijak nespěcháme.

  • čtenář (neregistrovaný)

   Osobně nesouhlasím s ničím, co psal Krait.

   a) jména prosím ponechte – sbližuje to čtenáře s redakcí a s článkem jako takovým.

   b) video magazín určitě udělejte – raději se koukám na videa než na text

   c) článek (seriál) vítám, rekapitulace je super, navíc se každému jistě stane, že něco přehlédne.

  • čtenář (neregistrovaný)

   omlouvám se, v první větě mělo být spíše: nesouhlasím se vším…

  • David Podzimek

   Děkujeme, jsme rádi, že vás nový seriál zaujal a určitě budeme pracovat na dalším zlepšení, převážně co se týká obsahu ze světa, který by mohl být pestřejší.

   Jak psal Jirka o video/podcastu mluvíme, ale nenašli jsme zatím ideální formu. Resp. jsme se v redakci shodli, že se nám líbí pořady ve stylu Vergecastu ([odkaz] než jen zopakovat fakta z článků, ale takovýto formát je finančně velmi nákladný, proto musíme vymyslet nějaký dobrý kompromis.:) Já se na to velmi těším, ale realizace bude vyžadovat ještě promýšlení a hledání vhodné formy.

  • quentin (neregistrovaný)

   Vergecast je super, ale obávám se, že u nás nemáme žádnou takovou osobnost, která by to zvládnula moderovat a ani tolik redaktorů-hostů, kteří by měli k čemukoli co říct. Bohužel většina redaktorů = překladače aktualit ze zahraničních webů…

  • David Podzimek

   Náš rybníček výrazně menší, ale je dobré si dávat laťku vysoko.

   Lidé jako David Pierce, Paul Miller, Chris Ziegler, také svět neznal a dnes je Vergecast často právě postaven na nich, jelikož Joshua Topolsky se tam vždy neobjevuje.

   Pak je další podobný formát Twit ([odkaz] kde to stojí více na hostech a osobě moderátora, ale také je to pěkné, jen realizace velmi nákladná.

   Samozřejmě, redaktoři někdy „musí“ napsat příspěvek o věci, která jim není tak blízká, ale určitě je zde na SmartManii každý zaměřen na něco, čemu rozumí a má o daném tématu co říci.

  • tom (neregistrovaný)

   Dobrý den, uvítal bych, kdybyste se občas věnovali problematice NFC. Možná praktická využití i v souvislosti s nejoblíbenějšími aplikacemi pro NFC. Díky.

  • David Podzimek

   @Tom díky za podnět, určitě se nad tím zamyslíme a zkusíme najít zajímavá témata:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).