Domů » Články » SmartTýden #11: iOS 7.1, Nokia s Androidem a velká sleva na Google Drive

SmartTýden #11: iOS 7.1, Nokia s Androidem a velká sleva na Google Drive

Apple vydal dlouho očekávanou aktualizaci iOS 7.1, podrobně jsme otestovali Nokii X a Google výrazně zlevnil ceny za cloudový prostor ve službě Drive. Více v přehledu týdne.

Vítejte u jedenáctého letošního dílu pravidelného souhrnu informací z mobilního světa, se kterým se na našich stránkách setkáváte každý týden v neděli. Chceme čtenářům, kteří přes týden neměli čas, připomenout nejzajímavější události uplynulých dní. Nechceme se omezit jen na náš obsah, ale přidáme také doplňující informace ze zahraničních zdrojů a tipy na zajímavé články, blogy a podcasty. Zároveň budeme rádi, když se v komentářích podělíte o vaše tipy, které nám utekly, nebo jsme jim nevěnovali dostatek pozornosti.

 

Mobilní zařízení a hardware

 • K čemu budou sloužit dva fotoaparáty na plánovaném modelu HTC One pro rok 2014?
 • Onyx MIDIA InkPhone: Smartphone s e-ink displejem, Androidem a 14denní výdrží
 • Galaxy S5: Výhody ISOCELL snímače? Oceníte jej především v horších světelných podmínkách 
 • Připravili jsme recenzi Nokie X, která je dlouho očekávaným finským telefonem s Androidem

- - -

Samsung Galaxy S5: Podrobný videopohled

Software a služby

 

 

Finance, analýzy a zákulisní dění 

Nokia X s Androidem: Videopohled

Tipy na zajímavý zahraniční obsah

 

 

 • 27 % chytrých telefonů v Číně stojí více než 500 dolarů, 80 % z nich jsou iPhony
 • Instagram má 60 % uživatelů mimo US, polovina uživatelů této služby používá Android
 • Jawbone konečně uvolnilo UP24 aplikaci i pro Android
 • Disney v Číně začal prodávat chytrý telefon označený jako Magic 2

 

Pokud chcete mít nadále přehled ve světě chytrých zařízení, nezapomeňte nás sledovat. A to nejen na webu, ale také na YouTube, kde pro vás připravujeme nejnovější videopohledy. Aktivní jsme také na TwitteruFacebooku a Google+. Nové články máte možnost odebírat přes RSS a brzy vám nabídneme i mobilní aplikace.

David Podzimek

3 komentářů

 1. S iOS7.1 se apple myslim vytahl uz betaverze nasvedcovaly, ze na optimalizaci prostredi tvrde pracovali a finalni verze to jen dokazuje.

  Prostredi je absolutne plynule bez cukani na mem iPadu Mini plus dalsi vylepseni ktere jsou prinosna, omrychlosti totez plati i u iPhone 4 a 4s u 5tek je to take lepsi ale rozdil neni tak vyrazny.

  Naopak konkurencni web vydal clanek kde pise ze se trochu snizila vydrz na jedno nabiti, nevim ja tedy nic nepocituji, nicmene to mozne je ale bude to tak nepatrne, ze nemam absolutne sanci to zjistit a podrobneji jsem to nikdy nemeril ani nemam duvod.

  iPada Mini pouzivam po vecerech k fb,chatu, zpravy, web, na pozadi hudba, radio ci mluvene slovo a na nabijecku jej davam v patek max v sobotu vecer.

  • jj, výdrž iPadu mini je legendární. Posílal mi známý screenshot, běžné „tabletění“ a ukazovalo mu to 15h od posledního nabíjení:)

   Jednou mi nastala situace, streamovýní z Wifi hudbu do repro (aktivní), posledních 15-20% aku, říkám kucí, pustím to, ale jen na pár hodin, pak chcípne. Jel celý den:)

  • David Podzimek

   Zdravím, podle zpráv na internetu se výdrž změnila u každého konkrétního zařízení jinak, ale odchylka je nízká.

   Někteří lidé mají po aktualizaci problémy s výdrží, ale jako v minulosti to často řeší formátování zařízení, což je sice otravní činnost, ale někdy nutná.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).