Domů » Bleskovky » SmartEtiketa: Za vypnutý telefon 50% sleva v restauraci

SmartEtiketa: Za vypnutý telefon 50% sleva v restauraci

Chytré telefony se staly za poslední léta nerozlučnými společníky mnoha z nás. Na jednu stranu usnadňují komunikaci a sbližují nás se vzdálenými přáteli, někdy nás ale dokážou izolovat i od těch nejbližších, se kterými se vídáme osobně. Jistě se už i vám stalo, že někdo z vašich známých během konverzace nonšalantně tasil z kapsy smartphone a začal datlovat do klávesnice nebo číst notifikace z Facebooku. Každý zná také alespoň jednoho vášnivého Instagrammera, který má zapotřebí posílat do éteru fotku každého jídla, které spořádá.

Majiteli restaurace Abu Ghosh, která se nalézá 10 kilometrů od Jeruzaléma, už s takovými „smartmaniaky“ došla trpělivost a přišel s originálním způsobem jak nadměrné používání chytrých telefonů alespoň v jeho restauraci omezit. Návštěvníkům, kteří si při vstupu do podniku vypnou své telefony a nechají je vypnuté po celou dobu pobytu, nabízí 50% slevu z celkové útraty. Svůj nápad komentoval takto:

„Technologie jsou fajn. Ale ve chvíli, kdy jíte, obzvláště pokud jste s rodinou či přáteli, to zvládnete půl hodiny vydržet a v klidu si to jídlo užít. Spousta lidí jen sedí a neužívá si ani jídla ani společnosti“

Majitel izraelské restaurace dodává, že situace byla poslední dobou tak špatná, že spousta lidí žádala znovu ohřát jejich jídlo, protože ho kvůli telefonům nestihli sníst dokud bylo teplé. A jaký máte na „SmartEtiketu“ názor vy? Dodržujete ji, nebo jste se v některých příkladech uvedených v článku zhlédli? Uvítali byste podobná opatření i v českých restauracích a kavárnách?

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments