Slušně vybavený Vodafone Smart III míří na český trh: Prodávat se bude za tři tisíce

Tuzemský Vodafone v průběhu příštího týdne zařadí do nabídky novou generaci smartphonu Smart III, který naváže na předchozí úspěšné modely Smart a Smart II (recenze). Oproti „dvojce“ telefon trochu povyrostl a zlepšily se i hardwarové parametry. O zobrazování se postará čtyřpalcový displej s WVGA rozlišením (480 x 800 px, 233 ppi), hnacím motorem se stal 1GHz single-core procesor (Cortex A9), který doplní 512 MB RAM a 4 GB interní paměti, kterou bude dále možné rozšířit skrze paměťové karty microSD. Vzhledem k použitému procesoru nelze očekávat, že si na telefonu zahrajete náročnější 3D hry, nicméně Vodafone s tímto telefonem bude cílit spíše na méně zkušené uživatele, kteří tento fakt až tak řešit nebudou.

 

Ve výbavě najdeme Bluetooth 4.0, GPS, FM rádio, WiFi s podporou standardů 802.11 a/b/g/n či 5Mpx fotoaparát s autofocusem a přisvětlovací diodou, který zvládne nahrávat video v HD rozlišení při 30 snímcích za vteřinu. Klasický GSM modul doplňují i rychlá data HSDPA (až 7,2 Mbps). Přítomnost operačního systému Android 4.1.2 „Jelly Bean“ už asi nikoho nepřekvapí; vlastního uživatelského rozhraní se nedočkáme, v systému však najdeme několik bonusových aplikací přímo od Vodafone.

 
Vodafone Smart III

My jsme měli možnost si telefon krátce osahat a vzhledem k očekávané ceně na nás opravdu zapůsobil. Systém působil odladěným dojmem a žádné výraznější lagování se neobjevovalo, stejně tak spouštění výchozích aplikací bylo rychlé a překvapilo nás i dílenské zpracování. Doporučená koncová cena by měla být 2 877 Kč včetně DPH (oprava: správná cena je 3 177 Kč), což je vzhledem k hardwarové výbavě částka velice příjemná. Jakmile budeme mít k dispozici prodejní verzi telefonu, můžete se těšit na videopohled a recenzi.

 
Kromě černé varianty by měla na českém trhu být dostupná i bílá verze

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku