Nový model prémiových sluchátek Momentum od německé značky Sennheiser přichází v omlazeném designu. Společnost upustila od původního retro stylu a uchýlila se k modernějšímu pojetí. Na prvním místě je nyní pohodlí a nízká hmotnost.

Sennheiser Momentum 4 Wireless mají oproti svému předchůdci vylepšené ANC i výdrž na baterii. Ta má dosahovat až 60 hodin přehrávání na jedno nabití. Konkurence v podobě Sony WH-1000XM5, Bose QuietComfort 45 nebo Apple AirPods Max často zvládne sotva polovinu.
Z hlediska poslechu se máme opět dočkat 42mm měničů, takže kvalita zvuku měla zůstat srovnatelná. Vylepšení ale přijde v oblasti telefonních hovorů. Zmizela fyzická tlačítka, která nahradí gesta v rámci dotykového ovládání. Čtvrtou generaci sluchátek bohužel není možné skládat. Dorazí tedy v pevném pouzdru, které zabrání jejich poškození při přepravě.
Z dalších funkcí nutno zmínit možnost připojení několika zařízení zároveň, kabelový přenos zvuku prostřednictvím USB-C nebo výměnné náušníky, nyní z veganské kůže. Mezi podporovanými kodeky nechybí AAC, SBC, aptX nebo aptX Adaptive.
Na pultech obchodů bude nový model k dispozici již 23. srpna. Českou cenu zatím neznáme, ale mohla by se pohybovat někde okolo deseti tisíc korun.