Složte si z telefonu tablet: Nový OLED displej od SEL jde přehnout na dvou místech

Otázku, zda si koupit tablet nebo malý notebook, částečně vyřešila konvertibilní zařízení 2 v 1. Odpověď na otázku, zdali koupit běžný smartphone a velký tablet nebo se spokojit s větším telefonem, možná v budoucnu vyřeší skládací zařízení s ohebnými displeji. Jeden takový představila společnost Semiconductor Energy Laboratory (SID) na veletrhu Display Innovation 2014 v japonské Yokohamě.

  

První prototypy stvořila společnost ve spolupráci s finskou Nokií, byly k vidění již v červnu na akademické konferenci SID v San Diegu, nový prototyp však posouvá parametry ještě dále. Na 8,7 palcích nabízí tento OLED displej Full HD rozlišení, je plně dotykový a je možné jej přehnout na dvou místech, přičemž rádius v místě přehnutí je 2, respektive 4 milimetry. Výrobce uvádí, že tento displej je možné přehnout až 100 000krát.

    

Na reálné nasazení těchto displejů si ještě budeme muset počkat, nicméně představa, že ze svého 4,7palcového telefonu složíte osmipalcový tablet, je velmi lákavá. Technologie pro tyto účely bude muset ještě pokročit, takový telefon by musel mít kvůli ohybům poměrně značnou tloušťku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

 1. Wixi (neregistrovaný)

  Je zajímavé, že jako tapeta slouží Staroměstský orloj, nebo se pletu?

  • Hnz (neregistrovaný)

   Ne nepleteš se. Fotky ve zdroji mají lepší rozlišení a je tam vpravo nahoře jasně vidět noha kostlivce :)

 2. lerion (neregistrovaný)

  No a co? Apple představil ohebné zařízení už dávno…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *