Skype 4.2 v nové verzi pro iPhone a iPad s řadou vylepšení

Skype v těchto dnech představuje nejnovější verzi aplikace pro iPhone a iPad s řadou užitečných vylepšení. Novinka konečně obsahuje funkce, které byly dlouhodobě požadovány samotnými uživateli. Nově je například možné zřídit si účet Skypu přímo přes aplikaci ve smartphonu nebo tabletu. Nová verze 4.2 také podporuje sdílení uživatelského účtu s Windows Live Messengerem a Outlookem.

 

Podle odhadů Gartner Inc., jedné z vedoucích světových výzkumných a konzultantských společností v oblasti technologií dosáhne letos celkový počet prodaných tabletů a chytrých telefonů hranice 821 milionů kusů, přičemž v roce 2013 to bude podle odhadů až 1,2 miliardy. Vhledem k takto prudce roustoucímu zájmu není s podivem, že aplikace pro iPhone a iPad jsou dvě z nějžádanějších platforem, jaké Skype na trhu nabízí. Počet jejich stažení přesáhl v těchto dnech hranici 120 milionů, což je hodně slušné číslo. Jen funkce pro sdílení fotek zaznamenala během pouhých několika měsíců po uvedení 20 milionů sdílených fotografií.

- -
iPhone verze / iPad verze

Skype vzniká také v České republice

Nové produkty, které Skype letos na podzim postupně představuje, vznikaly částečně také v České republice. Na jejich vývoji se podílel tým zkušených programatorů a vývojárů z pražské pobočky společnosti. „Pražská kancelář Skype disponuje stovkou velmi zkušených a špičkových softwarových specialistů, kteří se v posledních měsících aktivně podíleli, v synergii se svými kolegy z ostatních poboček, zejména na vývoji verze Skype pro Windows 8. V případě mobilních klientů spolupracovaly některé naše týmy na vývoji infrastruktury, kterou Skype pro iPhone/iPad využívá, což se týká zejména propojení uživatelských účtů Skype a konta Microsoft,“ říká Tomáš Vocetka, ředitel divize klientských produtků společnosti Skype Česká republika.

Hlavní nové funkce Skype 4.2 pro iPhone a iPad

  • založení účtu Skype přímo z telefonu nebo tabletu
  • ovládání Skypu přes konto Microsoft a automatické sdílení kontaktů mezi těmito platformami
  • editování již zaslaných zpráv
  • možnost zasílání zpráv na kontakty z Hotmailu, Outlooku nebo Windows Live Messenger
  • širší a jednodušší výběr smajlíků
Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku