Domů » Bleskovky » Dobré hry a aplikace v obchodě Google Play dostávají v Turecku nejnižší hodnocení

Dobré hry a aplikace v obchodě Google Play dostávají v Turecku nejnižší hodnocení

Na Google Play Store se rozmáhá nový trend, zvláště pak mezi tureckými uživateli, který dělá velké starosti vývojářům a silně ovlivňuje pozice jejich aplikací a her v obchodě. Ve snaze zviditelnit své písemné hodnocení udělují turečtí uživatelé aplikacím a především hrám v hodnocení pouze jednu hvězdičku, přičemž ve slovním popisu ji chválí.

Tülay Sahillioglu: Dobrá, velmi dobrá hra! Dal jsem 1 hvězdu, aby byl můj komentář vidět.

Irem Sanli: Super! Dal jsem 1 hvězdu, aby byl můj komentář první, jinak mám hru vlastně rád.

Problém je na straně Googlu, jelikož Play Store příspěvky nezobrazuje podle počtu udělených hvězdiček, ale podle „nejužitečnějších komentářů“. Algoritmus řazení Googlu popsala Android Police slovy „Skóre, které je v největším kontrastu s většinou, si zaslouží největší viditelnost“. Děje se tak jak u zaběhnutých aplikací, které jsou v obchodě dlouho, tak u zcela nových. Obzvlášť v druhém případě může být tento trend pro vývojáře nepříjemný, neboť jejich aplikace nestihnou v počátku nasbírat dostatečné hodnocení a jejich aplikace v obchodě zapadnou. U zaběhnutých aplikací nemá počínání několika desítek tureckých jedinců na výsledné hodnocení v podstatě vliv, i když je zajímavé sledovat, jak špatně si dle posledních hodnocení vedou tituly jako například Temple Run 2.

 

Prozatím se tento problém týká spíše jen Turecka a snad nepřekročí hranice do jiných jazykových verzí obchodu Google Play. Google se každopádně musí zamyslet a patřičným způsobem upravit algoritmus řazení hodnocení, aby se na výsluní dostávaly skutečně užitečné příspěvky a ne pouze ty, které jsou ohodnoceny jednou hvězdičkou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments