Skvělá zpráva pro majitele nejnovějších Maců. GeForce Now nativně podporuje M1 čipsety

Nvidia GeForce Now recenze clanek

Počítače s operačním systémem macOS pro mnoho hráčů nejsou právě synonymem pro herní stroj. Ačkoliv jejich výkon rozhodně není zanedbatelný, herní vývojáři je ve většině případů ignorují. Pokud si ale přesto na Macu chcete užít nějaký zábavný titul, existuje například elegantní řešení v podobě streamovací služby Nvidia GeForce Now.

Nativní klient pro macOS byl sice již uvolněn dříve, ale na nejnovějších zařízeních s čipsety Apple Silicon běžel pouze skrze emulační prostředí Rosetta. V rámci verze 2.0.40 ovšem konečně přibyla jejich nativní podpora, což dalo majitelům nejnovějších zařízení jako MacBook Air, MacBook Pro, 24″ iMac, Mac Studio či Mac mini důvod k radosti.

GeForce NOW Ecosystem
Nvidia GeForce Now konečně dostává nativní podporu pro čipsety Apple Silicon

Nativní podpora se projeví především na vyšší stabilitě klienta, nižší spotřebě energie či rychlejším spouštění aplikací, přičemž by se měly eliminovat chyby, které teoreticky mohly vzniknout kvůli emulaci. V rámci různých programů, kde nechybí jak varianta pro hraní zdarma, tak i prémiová varianta za 540 Kč měsíčně s možností naplno využít sílu grafiky RTX 3080, si můžete například zahrát videoherní hit God of War, který do GeForce Now nedávno přibyl.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku