Skvělá zpráva: Google Asistent se letos naučí česky

Google na dnešní konferenci I/O 2018 oznámil, že se jeho chytrý Asistent naučí česky. Jméno ČR tedy nezaznělo přímo, ale byla odhalena mapa zemí, v nichž bude do konce roku lokalizovaný Asistent k dispozici. A ČR je zde jasně vidět.

Není jasné, jestli bude Google Asistent hned zpočátku umět i všechny dnes nově oznámené funkce. Mezi ně patří například přirozená konverzace bez nutnosti neustále říkat „OK Google“, nebo schopnost odpovídat na několik otázek v jedné větě najednou. Velmi zajímavá je také funkce automatického hovoru. Google Asistent nyní zvládne sám zavolat například do restaurace a zarezervovat vám zde stůl. Ukázka vypadala opravdu efektně a v restauraci si pravděpodobně ani neuvědomí, že nemluví s člověkem.

I kdyby ale Asistent zpočátku tyto nové funkce neuměl, pořád to je obrovský pokrok. V současnosti totiž česky neumí vůbec.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku