Domů » Bleskovky » Skvělá zpráva: Google Asistent se letos naučí česky

Skvělá zpráva: Google Asistent se letos naučí česky

Google na dnešní konferenci I/O 2018 oznámil, že se jeho chytrý Asistent naučí česky. Jméno ČR tedy nezaznělo přímo, ale byla odhalena mapa zemí, v nichž bude do konce roku lokalizovaný Asistent k dispozici. A ČR je zde jasně vidět.

Není jasné, jestli bude Google Asistent hned zpočátku umět i všechny dnes nově oznámené funkce. Mezi ně patří například přirozená konverzace bez nutnosti neustále říkat „OK Google“, nebo schopnost odpovídat na několik otázek v jedné větě najednou. Velmi zajímavá je také funkce automatického hovoru. Google Asistent nyní zvládne sám zavolat například do restaurace a zarezervovat vám zde stůl. Ukázka vypadala opravdu efektně a v restauraci si pravděpodobně ani neuvědomí, že nemluví s člověkem.

I kdyby ale Asistent zpočátku tyto nové funkce neuměl, pořád to je obrovský pokrok. V současnosti totiž česky neumí vůbec.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

8 komentářů

 1. Ja teda nevim, tohle me nikdy nebralo. Vsechny sluzby vcetne Google Assistant pouzivam v anglictine. K cemu dnes lokalizovana verze? Anglicky snad uz umi kazdy, nebo ne? A pro tech par, co nejsou schnopni se to naucit, se nevyplati to localizovat.

  • Kdyby se to nevyplatilo, tak by to Google nedelal..

  • No jistě, všichni zapomeneme na náš mateřský jazyk a budeme blemcat anglicky. Hlavně že budeme světoví, že?

  • Souhlasim s Jirkou. Jr to hloupost zcela zanevrit na nas jakzyk.
   Ba naopak je skělé podporovat jazyk kterým hovoříš. Angličtina je super, but you get the point.

  • Jasně, dá se používat v angličtině. Ale velký problém je s českými názvy (hudebních alb, měst, atd.). Tím pádem je sice anglicky assistant použitelný v pohodě, ale nikoliv naplno v kontextu České republiky.

  • Tohle me ani nenapadlo, sam jednoznacne davam prednost anglictine (jelikoz v UK napul ziji), ale tohle dava smysl +1

  • co si tady dokazujes ty anglicane. tak tahni tam kde se takhle zvatla frajirku.

 2. To že bude snad do konce roku v ČR Google Asistent je asi jasné, ale že bude umět česky jasné není vůbec a ani tomu nevěřím.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).