Skupina okolo CyanogenModu získala od investorů dalších 23 milionů dolarů

Před třemi měsíci získala skupina stojící za populární úpravou CyanogenMod 7 milionů dolarů od investorů a založila společnost Cyanogen Inc. Nyní se jim podařilo získat dalších 23 milionů dolarů od společnosti Andreessen Horowitz a několika dalších čínských investorů. Díky tomu se chce Cyanogen dostat mimo chytré telefony a tablety a zaměřit se na nositelná zařízení, televize a dokonce automobily. Zároveň chce rozšířit tým dvaceti zaměstnanců o dalších třicet až padesát nových.

Díky spolupráci s čínskými partnery očekává společnost představení svého prvního chytrého telefonu už ke konci příštího roku. „Chceme zasáhnout masový trh na konci roku 2014 nebo na začátku roku 2015, s novým, kompletně předělaným systémem, který bude určen pro masový trh a bude postaven na novém designu. Budeme se snažit na trh přinést některé nové vlastnosti, které odliší Cyanogen a další námi vytvořené značky,“ prohlásil CEO Cynogenu Kirt McMaster.

Cynogen zároveň údajně spolupracuje na novém uživatelském rozhraní se společností Tectonic, která je známá jako partner Microsoftu, Amazonu a dalších firem. Cyanogen Inc. se chce stát „třetím ekosystémem“ a již v současnosti má dvacet až třicet milionů uživatelů, přičemž většina pochází právě z Číny.

David Podzimek

Jeden komentář

  1. teekex (neregistrovaný)

    Cyanogenmod uz je podepsan pod „mobilem“, viz Oppo N1 [odkaz]

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel