Sharp SH930W: Další Android s fullHD displejem se představuje

Známý výrobce Sharp před pár dny oznámil, že jeho nejnovější počin v podobě smartphonu z řady Aquos, si budou moci pořídit i uživatelé obývající ruskou federaci. Konkrétně se jedná o model SH930W, který kromě krkolomného názvu zaujme především 5“ displejem s rozlišením 1080 x 1794 pixelů (fullHD). Dotykový panel využívá technologie IGZO, která údajně nabízí ty nejlepší zobrazovací schopnosti na světě a zhruba desetkrát nižší spotřebu elektrické energie než konvenčně používané displeje u dnešních smartphonů. V útrobách zařízení se pak ukrývá dvoujádrový procesor Snapdragon S4 s taktem 1,5 GHz a grafický koprocesor Adreno 225. Další výbava zahrnuje slot na microSD karty, Bluetooth, WiFii, A-GPS, podporu pro 3G sítě a operační systém Android ve verzi 4.1.

   

Ačkoliv se může na první pohled zdát, že se jedná o výkonný smartphone, tak zveřejněné výsledky z GLBenchmarku 2.5 svědčí o pravém opaku. Nízké skóre poukazuje na skutečnost, že japonský výrobce použil nedostatečný hardware, který se nedokáže uspokojivě vyrovnat s vysokým počtem pixelů na displeji. To má za následek, že například při hraní náročných herních titulů dojde k poklesu obnovovací frekvence na 13,6 snímků za sekundu, což je pro plynulý běh aplikace velice nízká hodnota. Zda se postupem času dočkáme dostupnosti i v ostatních zemích Evropy zatím nevíme. Co je však pro tuto chvíli jasné, je fakt, že honba výrobců za co nejvyšším počtem pixelů jen tak neskončí a v průběhu příštího roku se fullHD rozlišení zřejmě stane standardem pro většinu lépe vybavených telefonů.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku