Sharp předstvil Aquos Xx: Nabídne 5,7″ Full HD displej, Snapdragon 810 a kostní sluchátko

Pouze pár dní po uvedení smartphonu Sharp Aquos Crystal 2 tu máme další novinku od japonského výrobce. Sharp před několika hodinami rozšířil své portfolio o další zařízení s označením Aquos Xx, které zamíří do segmentu stále populárnějších phabletů. Čelní straně telefonu dominuje 5,7“ displej s rozlišením 1080 x 1920 obrazových bodů. Pod kapotou se ukrývá osmijádrový procesor Snapdragon 810 (64-bit), 3GB operační paměť a grafický koprocesor Adreno 430.

 

Pro data a aplikace je k dispozici interní úložiště s kapacitou 32 GB a možností dalšího rozšíření za pomoci paměťových microSD karet. Na zadní straně novinky se usídlil 13Mpx fotoaparát s přisvětlovací LED diodou a pochopitelně nechybí ani čelní dvoumegapixelová kamerka pro videokomunikaci. Ta se ovšem nenachází na tradičním místě nad displejem, nýbrž v bradě zařízení. Další zajímavostí je absence telefonního sluchátka, které nahradila technologie vedení zvuku skrze lebeční kost.

 

Bezdrátovou konektivitu zajišťují moduly pro WiFi, Bluetooth 4.0, NFC a podpora pro sítě 3G/4G (LTE). Dostatečnou výrdrž má zajistit integrovaný akumulátor s relativně štědrou kapacitou 3000 mAh. S uvolněním na pulty prodejců se počítá v horizontu následujících týdnů, otázka ceny zatím zodpovězena nebyla.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentáře

  1. veigy (neregistrovaný)

    Jak funguje to vedení zvuku? To jako když si přehodím mobil na druhé ucho, tak těch pár okamžiků, kdy dam telefon od hlavy pryč přestanu úplně slyšet?

    • Richard Streit (neregistrovaný)

      Reprodukce zvuku využívá rezonance lebeční kosti. Pokud tedy telefon „přehodíte“ na druhé ucho, pár okamžiků nic neuslyšíte. V reálu se jedná o zvláštní pocit, jelikož velmi obtížně dokážete identifikovat, zdroj zvuku. Výhodou je využití v rušném prostředí, kdy druhou stranu slyšíte naprosto perfektně a nerušeně. Podobný systém využívá již delší dobu Kyocera u své řady odolných smartphonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *