Domů » Bleskovky » Sharp předstvil Aquos Xx: Nabídne 5,7″ Full HD displej, Snapdragon 810 a kostní sluchátko

Sharp předstvil Aquos Xx: Nabídne 5,7″ Full HD displej, Snapdragon 810 a kostní sluchátko

Pouze pár dní po uvedení smartphonu Sharp Aquos Crystal 2 tu máme další novinku od japonského výrobce. Sharp před několika hodinami rozšířil své portfolio o další zařízení s označením Aquos Xx, které zamíří do segmentu stále populárnějších phabletů. Čelní straně telefonu dominuje 5,7“ displej s rozlišením 1080 x 1920 obrazových bodů. Pod kapotou se ukrývá osmijádrový procesor Snapdragon 810 (64-bit), 3GB operační paměť a grafický koprocesor Adreno 430.

 

Pro data a aplikace je k dispozici interní úložiště s kapacitou 32 GB a možností dalšího rozšíření za pomoci paměťových microSD karet. Na zadní straně novinky se usídlil 13Mpx fotoaparát s přisvětlovací LED diodou a pochopitelně nechybí ani čelní dvoumegapixelová kamerka pro videokomunikaci. Ta se ovšem nenachází na tradičním místě nad displejem, nýbrž v bradě zařízení. Další zajímavostí je absence telefonního sluchátka, které nahradila technologie vedení zvuku skrze lebeční kost.

 

Bezdrátovou konektivitu zajišťují moduly pro WiFi, Bluetooth 4.0, NFC a podpora pro sítě 3G/4G (LTE). Dostatečnou výrdrž má zajistit integrovaný akumulátor s relativně štědrou kapacitou 3000 mAh. S uvolněním na pulty prodejců se počítá v horizontu následujících týdnů, otázka ceny zatím zodpovězena nebyla.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentářů

  1. Jak funguje to vedení zvuku? To jako když si přehodím mobil na druhé ucho, tak těch pár okamžiků, kdy dam telefon od hlavy pryč přestanu úplně slyšet?

    • Richard Streit

      Reprodukce zvuku využívá rezonance lebeční kosti. Pokud tedy telefon „přehodíte“ na druhé ucho, pár okamžiků nic neuslyšíte. V reálu se jedná o zvláštní pocit, jelikož velmi obtížně dokážete identifikovat, zdroj zvuku. Výhodou je využití v rušném prostředí, kdy druhou stranu slyšíte naprosto perfektně a nerušeně. Podobný systém využívá již delší dobu Kyocera u své řady odolných smartphonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).