Domů » Bleskovky » Sharp AQUOS zero 2: vlajková loď s ultralehkým tělem a 240Hz displejem

Sharp AQUOS zero 2: vlajková loď s ultralehkým tělem a 240Hz displejem

Japonská společnost Sharp představila několik nových smartphonů z řady AQUOS, přičemž roli vlajkového modelu plní smartphone nazvaný zero 2. Vzezřením se jedná o poměrně konzervativní zařízení, avšak pod kapotou je to poměrně velká bestie.

Sharp AQUOS zero2: poprvé s 240Hz displejem

Představená novinka disponuje 6,4″ OLED displejem s Full HD+ rozlišením a zaoblenými stranami. Součástí panelu je i vestavěná čtečka otisků prstů a výřez pro selfie kamerku. Největší zajímavostí tohoto panelu je však rekordní obnovovací frekvence 240 Hz. AQUOS zero 2 tak bude velmi vhodný např. na hraní her, k čemuž jej předurčuje i čipset Qualcomm Snapdragon 855 spárovaný s 8 GB RAM. Vnitřní úložiště typu UFS 3.0 má kapacitu 256 GB.

sharp aquos zero2 1

Na něj lze ukládat například fotografie z 8Mpx selfie kamerky, popř. snímky z hlavního duálního fotoaparátu. Ten je tvořen primární kamerou s rozlišením 12 Mpx a světelností objektivu f/1.7, sekundární fotoaparát je širokoúhlý, má rozlišení 20 Mpx a clonové číslo f/2.4. Telefon splňuje odolnost podle IPX5/IPX8/IP6X a oslní nízkou hmotností 143 gramů. Bohužel je to vykoupeno nízkou kapacitou akumulátoru 3 130 mAh.

sharp aquos zero2 2

Sharp AQUOS zero 2 půjde do prodeje v prosinci v barvách Astro Black a Místy White s Androidem 10 na palubě. O ceně se výrobce zatím nezmínil.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).