Sharp Aquos 206SH: Voděodolné tělo a vysoká výdrž

Na českém trhu se s telefony od Sharpu nesetkáme, v domovském Japonsku se ale jedná o poměrně populárního výrobce produkujícího velké množství zajímavých zařízení. Novinkou je model s označením AQUOS 206SH, který nabídne pětipalcový fullHD displej, čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro na frekvenci 1,7 GHz a 2 GB operační paměti.

Na zadní straně se skví čočka 13,1Mpx fotoaparátu a směrem k vám bude mířit ještě jedna s rozlišením 2,07 Mpx. Operačním systémem se stane Android v aktuální verzi 4.2 „Jelly Bean“. Mezi specifikacemi se vyjímá baterie s úctyhodnou kapacitou 3080 mAh, která zajistí dvoudenní výdrž i při náročnějším používání. Tomu dopomůže i přítomný software zvaný „Eco Tech“, který upravuje takt procesoru podle aktuální potřeby a tím šetří baterii.

Za zmínku určitě stojí i certifikace IPX5/IPX7, díky níž telefon vydrží ponořený v metrové hloubce až po dobu třiceti minut. Komu se přístroj zalíbil, musíme ho na závěr sklamat. Určený je totiž výhradně pro japonského operátora Softbank a není pravděpodobné, že se dostane i za hranice Země vycházejícího slunce.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku