sGloves: Rukavice pro snadné ovládání zařízení v zimě (videopohled)

V dnešním videopohledu si představíme rukavice pro snadné ovládání zařízení s kapacitním displejem, které ve studených zimních dnech rozhodně přijdou vhod.

Několik posledních dnů jsme v redakci testovali rukavice sGloves, se kterými můžete pohodlně ovládat svůj telefon či tablet i během tuhých zimních dnů. Drtivá většina dnešních chytrých zařízení je vybavena kapacitním displejem a pokud nevlastníte Lumii 820 či Lumii 920, které je díky speciální technologii od společnosti Synaptics možné ovládat i běžnými rukavicemi, pravděpodobně znáte ten pocit zmrzlých rukou, když s telefonem venku potřebujete pracovat. Rukavic pro ovládání zařízení s kapacitním displejem je na trhu celá řada, my jsme se rozhodli otestovat ty od společnosti sGloves, které mají několik zajímavých vylepšení.

  

Rukavice sGloves mají po celé své ploše vetkaná tenká stříbrná vlákna, která sbírají bioelektrický impulz z celé ruky, což zaručuje velmi dobré reakce při ovládání zařízení, a poškrábání displeje se opravdu bát nemusíte. Stříbro má navíc také antibakteriální vlastnosti.

    

Na vnitřní ploše rukavic jsou umístěny malé gumové výstupky, které napomáhají tomu, aby vám telefon při používání nevypadl z rukou. Rukavice jsem testoval s iPhonem 5, Samsungem Galaxy S III mini a iPadem Mini a na všech třech zařízení jsem po troše cviku neměl problém v rukavicích odepisovat na textové zprávy či e-maily.

sGloves: Rukavice pro ovládání zařízení s kapacitním displejem

Při teplotě do – 7 stupňů Celsia rukavice spolehlivě hřály a na ruce mi nebyla zima, při větších mrazech už chlad pocítíte, mrznout ale nebudete. A kdyby náhodou ano, stále máte možnost ruce schovat třeba do teplého zimního kabátu nebo bundy.

 

Rukavice sGloves rozhodně nejsou nejlevnější, na českém trhu se prodávají za 390 Kč a mezi konkurencí najdete modely za příznivější cenu. sGloves však vynikají kvalitním zpracováním, použitím stříbrných vláken a poměrně velkou odolností. Objednat si je můžete skrze stránky sGloves.cz, kde aktuálně probíhá soutěž o HTC One X+ a další zajímavé příslušenství.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku