Domů » Bleskovky » Seznam spustil haptické Mapy.cz pro celý svět, nevidomým je nově i zdarma vytiskne

Seznam spustil haptické Mapy.cz pro celý svět, nevidomým je nově i zdarma vytiskne

Mapy.cz jsou již několik let dostupné v haptické podobě. Nyní se však z České republiky rozšířily na celý svět.


Speciálně upravené mapové podklady pro snadnou orientaci pomocí hmatu si uživatelé v ČR mohou nejen zobrazit, ale nově také nechat u české internetové jedničky zdarma vytisknout.

Tisk probíhá na speciální papír, který po zahřátí vytvoří plastický povrch

„Jsem velice rád, že se nám povedlo dotáhnout tento ambiciózní projekt a dostupnost haptických map rozšířit do celého světa. Ve státech, kde se nepoužívá latinka, byl totiž proces implementace velice náročný,“ říká Jan Kunz, produktový manažer Mapy.cz

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Mapa je pro nevidomé čitelná díky speciální technologii tisku a generování mapových podkladů a dalších přidružených informací v Braillově písmu. Na vývoji haptických map společnost Seznam.cz dlouhodobě spolupracuje se střediskem Teiresiás při Masarykově univerzitě a ELSA (Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami) při ČVUT v Praze.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *