Domů » Bleskovky » Seznam spustil haptické Mapy.cz pro celý svět, nevidomým je nově i zdarma vytiskne

Seznam spustil haptické Mapy.cz pro celý svět, nevidomým je nově i zdarma vytiskne

Mapy.cz jsou již několik let dostupné v haptické podobě. Nyní se však z České republiky rozšířily na celý svět.

Mapy.cz: Představujeme, jak fungují haptické mapy

Speciálně upravené mapové podklady pro snadnou orientaci pomocí hmatu si uživatelé v ČR mohou nejen zobrazit, ale nově také nechat u české internetové jedničky zdarma vytisknout.

Tisk probíhá na speciální papír, který po zahřátí vytvoří plastický povrch

„Jsem velice rád, že se nám povedlo dotáhnout tento ambiciózní projekt a dostupnost haptických map rozšířit do celého světa. Ve státech, kde se nepoužívá latinka, byl totiž proces implementace velice náročný,“ říká Jan Kunz, produktový manažer Mapy.cz

Mapa je pro nevidomé čitelná díky speciální technologii tisku a generování mapových podkladů a dalších přidružených informací v Braillově písmu. Na vývoji haptických map společnost Seznam.cz dlouhodobě spolupracuje se střediskem Teiresiás při Masarykově univerzitě a ELSA (Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami) při ČVUT v Praze.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).