Domů » Bleskovky » Seznam.cz získal licenci pro televizní vysílání, kanál spustí do konce roku

Seznam.cz získal licenci pro televizní vysílání, kanál spustí do konce roku

Seznam.cz poslední dobou rychle rozšiřuje pole své působnosti. Poté, co před nedávnou dobou spustil své vlastní zpravodajství Seznam Zprávy, do něhož přetáhl i několik známých tváří české žurnalistiky, spouští další související projekt. Již před časem si totiž zažádal o licenci na televizní vysílání, která mu včera byla Radou pro rozhlasové a televizní vysílání udělena.

Internetová společnost tak trochu paradoxně v době přesunu médií na internet vstoupí do tradičního prostředí televizních stanic a ve čtvrtém multiplexu spustí vysílání klasického programu, jehož název bude pravděpodobně korespondovat s registrovanou ochranou známkou – tedy Seznam.cz TV. Nový kanál bude dostupný v pozemním, kabelovém i satelitním vysílání. Chybět prý nebude ani varianta pro HbbTV.

Jednou z nejvýraznějších tváří nového zpravodajství Seznamu je známý politický komentátor Jindřich Šídlo.

Obsahem bude zejména zpravodajství a publicistika z dílny Seznam Zpráv, což je také důvod, proč celé nově vzniklé televizi šéfuje současný šéfredaktor Seznam Zpráv Jakub Unger. Ve vysílání prý ale nebudou chybět ani seriály z produkce Stream.cz.

Začátek vysílání se podle zákulisních informací chystá ještě v průběhu tohoto roku.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments