Senzace internetu: Ital si na ruku vytetoval QR kód ze svého covidpasu

tetovani tattoo unsplash

Celosvětová pandemie viru COVID-19 stále ještě trvá, což s sebou nese spoustu nepříjemností. Jednou z nich je prokazování se certifikátem potvrzujícím prodělanou nemoc, negativní test či dokončenou vakcinaci například v restauracích. K tomu slouží třeba aplikace Tečka, nicméně jednou z možností je také vytisknout si potvrzení na starý dobrý papír.

Dvaadvacetiletý italský student z města Reggio Calabria Andrea Colonnetta se rozhodl nosit certifikát stále s sebou, byť zvolil poměrně kontroverzní způsob. Zašel totiž k místnímu tatérovi a na svou levou ruku si nechal vytetovat QR kód se zeleným certifikátem, který potvrzuje jeho dokončené očkování proti viru COVID-19. V Itálii je totiž povinné prokazovat se platným certifikátem při návštěvě restaurací, sportovních zařízení, muzeí či kin.

@gabrielepelleronereal

GREEN pass tattoo #tatuaggi #tattoo #tatuatori #greenpass #tatuaggio

♬ LIMITS THE SKY – Mpax

„Rád se něčím odlišuji a toto je rozhodně originální způsob,“ řekl Colonnetta novinám Corriere della Calabria. Svým počinem vzbudil velkou vlnu zájmu na sociální síti TikTok, nicméně setkal se také s negativními reakcemi, především od svých rodičů. „Apelovali na mě, abych nejednal impulzivně a více o tom popřemýšlel,“ dodal Colonnetta.

@gabrielepelleronereal

Green pass tatuato, scan al Mc. #tatuaggi #tatuatori #mcdonalds #mc #greenpass

♬ suono originale – gabrielepellerone

Ačkoli je tetování QR kódu s platným certifikátem poněkud extrémním řešením, nelze mu upřít jistou praktičnost. Vytetovaný QR kód odkazuje na stránku, na které se nachází jeho platný certifikát. Do budoucna může díky tomu své tetování využít i jiným způsobem.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku