Domů » Články » Seagate nabídne 1\’\‘ 12GB disk

Seagate nabídne 1\’\‘ 12GB disk

Seagate uvádí na trh novou modelovou řadu 1-palcových disků ST1.3, prozatím s kapacitou úctyhodných 12GB. Oproti předchozí řadě ST1 (4 a 8GB) nabízí novinka mnohem větší kapacitu a také slibuje až o 30% nižší spotřebu energie. Vzhledem k zaměření na mobilní segment trhu je právě velká spotřeba jedním z největších záporů pevných disků. Nový ST1.3 by tak mohl konečně nabídnout velký úložný prostor společně s dlouhou výdrží na baterie.

Že se jedná o disk vpravdě miniaturní, dokazují rovněž jeho rozměry 30 x 40 x 5 mm. Nasazen tak bude zejména v PDA, mobilech a různých přehrávačích. Jistě každý uživatel se ale obává, jak skončí disk například po pádu telefonu ze stolu. Na takové situace Seagate samozřejmě myslel, a proto ST1.3 přináší ochrannou technologii G-Force Protection umožňující přežít náraz až 2000G, což je rovno zhruba pádu z výšky 1,5 metru.

Disk Seagate ST1.3 bude dostupný ve třetím čtvrtletí roku 2006, cena zatím nebyla stanovena.

Oficiální stránky Seagate.

seagate

Zdroj: MobileMag

Aleš Lalík

2 komentářů

  1. Paci sa aj mne, len ta cena bude urcite vysoka… Ale co – za kvalitu sa plati. Osobne na Seagate nedam dopustit – vsetky disky co kupujem su Seagate. Iba do notasu mi narvali nejaky sumt, tak cakam, kedy sa pokazi.

  2. Cena určitě nebude lidová (alespoň zpočátku), bohužel… Hlavně jsem zvědavý na výslednou spotřebu, aby při častém používání „nevysál“ baterku během chvilky. A disky Seagate mám taky v oblibě, u notebooku právě plánuju vyměnit stávající rádoby disk za Seagate-jen sehnat peníze

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).