Domů » Bleskovky » Se smartphony se Xiaomi daří. Věděli jste, že vyrábí řadu zařízení pro chytré domácnosti?

Se smartphony se Xiaomi daří. Věděli jste, že vyrábí řadu zařízení pro chytré domácnosti?

Futuristická vize domácnosti ovládáné pomocí smartphonu se pomalu ale jistě stává skutečností. Čínské Xiaomi v poslední době představilo řadu technických doplňků pro domácnost, plně ovládanými na dálku pomocí mobilního telefonu. Dnes si těžko dokážete představit televizi bez dálkového ovládání a brzy tomu bude i s ostatními technickými doplňky v domácnosti. Bezpečnostní systém, osvětlení, čistička vzduchu, domácí bezpečnostní kamera, zásuvka, router…

Ovládání podobných zařízení odkudkoli pomocí jediné mobilní aplikace. Xiaomi už má v nabídce několik přístrojů, které lze skrze mobilní aplikaci ovládat. Česká komunita MIUI, která je napojena na čínského původce této aplikace, již nyní připravuje její lokalizovanou verzi a je připravena na její pravidelnou aktualizaci. Dobrou ukázkou je například čistička vzduchu, jejíž provoz můžete sledovat a řídit průběžně ze svého mobilního telefonu.

  
Chytrá domácnost podle Xiaomi

Pokud se vám hlavou honí otázka, zda jste „vypnuli jsme žehličku?“, i na toto existuje řešení. Android aplikace v telefonu umožní na dálku zhasnout rozsvícenou žárovku nebo vypnout celou zásuvku, do které je zapojen zapomenutý přístroj představující nebezpečí. S bezpečnostním systémem Xiaomi Smart Home Suite, jehož pohybové senzory nebo čidla otevření dveří a oken správně umístíte, zase můžete mít lepší jistotu, že se do vašeho bytu v době vaší nepřítomnosti nedobýval žádný nezvaný host.

A pokud vám mobilní telefon oznámí narušení prostoru, jednoduše si ve stejné aplikaci spustíte na dálku ovládanou IP kameru a uvidíte, co se u vás doma opravdu děje. Xiaomi má i vlastní Wi-Fi router, který spojuje funkci vytvoření bezdrátové sítě, sdílení internetu a datového úložiště, a to i pro propojení s kompatibilním televizorem či audio přehrávačem.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

12 komentářů

 1. Koukám, že platí dobře..všechny media melou jen Xiaomi sem Xiaomi tam

  • Reklama je důležitá věc, akorát někdo investuje a někdo šetří :-)

  • Kvalitní výrobek nepotřebuje reklamu.

  • To víš že jo :D ale pobavilo mě to ;-)

  • jirka ma pravdu, kvalitny vyrobok nepotrebuje obrovske naklady na marketing, vid apple a presny opak samsung… ;) aj ked toto je podstatne odlisny segment a preto tej reklamy treba podstatne viac…

  • Napsal, že kvalitní výrobek nepotřebuje reklamu, nic víc. A já reagoval, že je to nesmysl. Nevím, jak bych se potom o tom výrobku dozvěděl. Když jsou peníze, tak je to jedna z prvních věcí, co jde na řadu a je jedno, zda je kvalitní nebo nebo ne a jestli jde o Huawei, Samsung nebo Jihlavanku :D

  • Michal Javůrek

   Crixol: Komerční články jsou u nás označeny jako „placená inzerce“. A tou tento text rozhodně není. Mě samotného věci ohledně chytré domácnosti zajímají, a produkty od Xiaomi mi přišly zajímavé, tak proč o tom nenapsat? :)

  • Já si nějak nepamatuji, že by před necelým rokem byla na každém rohu reklama na Xiaomi a stejně jsem usoudil, že to je pro mně nejlepší volba … o tom rozhodně nerozhodne nějaký bill board nebo reklamní banner, video, atd…

   Stačí číst uživatelské zkušenosti – někdo se rozhoduje podle marketingu a někdo si počká měsíc/dva od uvedení do provozu a pak hodnotí … varianta 2 mi přijde logičtější a rozumnější ..

 2. Johny (neregistrovaný)

  Jako tohle už je trochu moc ne? Tak když o tom napíše jeden českej server, udělá na to vlastní testy a recenze, tak vy jako přijdete a čórnete to a budete to vydávat za svoje? Pěknej shit, Michale.

  [odkaz]

  • Michal Javůrek

   Než mě takto osočíte, možná by bylo fajn si ověřit fakta. Říká vám něco pojem tisková zpráva? To je text, který agentura/výrobce rozešle novinářům (v tomto případě českým mobilním webům), které ji pak zpracují. Nikdo tady tedy nic „nečóruje“. Ostatně agentura, která v ČR zastupuje Start Distribution, tiskové zprávy zveřejňuje i na svém webu, odkud jsou přístupné pro všechna média (fyi.cz)

  • Johny (neregistrovaný)

   Michal: Ok, v tom případě se omlouvám že jsem vás takto nařknul (upřímně). Nezkopíroval jste to z mobilenet. Jen nechápu, proč tam tedy neuvádíte zdroj informace, protože je to skoro doslova přepsaný. Takto to vypadá jako vlastní investigativní činnost, což se na mě nezlobte, ve světle s obdobnými články u konkurence to působí dost neseriozně :-/

  • Michal Javůrek

   Ok. Článek má označení „tisková zpráva“, která nám přišla na redakční e-mail a kterou jsme zpracovali.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).