Domů » Bleskovky » SanDisk boří hranice: Na MWC představil microSD kartu s kapacitou 200 GB

SanDisk boří hranice: Na MWC představil microSD kartu s kapacitou 200 GB

V Barceloně nechyběl ani výrobce pamětí SanDisk, představil hned několik novinek, které ocení majitelé mobilních zařízení bojující s nedostatečně velkým úložištěm. Opět byla pokořena maximální kapacita paměťové karty formátu microSD, na novinku od SanDisku bude možné uložit až 200 GB dat.

   

Pochopitelně je k tomu zapotřebí vlastnit zařízení, které je vybaveno čtečkou karet microSDXC USH-I, ale ani takto velká kapacita nemá bránit rychlosti používání karty – SanDisk garantuje rychlost přenosu dat 90 MBps za pomoci aplikace SanDisk Memory Zone pro Android. Nová karta ale rozhodně nebude nejlevnější, za rekordní kapacitu si výrobce řekne o 400 dolarů (9 900 Kč bez DPH).

   

Levněji přijdou nové 32 a 64GB karty pro dlouhodobé ukládání dat, které jsou určeny především do kamer s cyklickým přepisováním videa, u nichž hrozí poškození paměťových buněk. Karty navíc odolají teplotním extrémům. SanDisk si řekne o 150 dolarů (3 700 Kč bez DPH) za 64GB model a o 85 dolarů (2 100 Kč bez DPH) za 32GB kartu.

   

Další představenou novinkou je první USB klíčenka s novým oboustranným konektorem typu C. SanDisk se v tiskové zprávě ohání statistikou Strategy Analytics, která uvádí, že v příštím roce bude 12 procent zařízení vybaveno právě tímto konektorem. Kromě toho disk obsahuje i klasický USB 3.0 konektor. Až přijdou první zařízení na trh, bude SanDisk se svým flashdiskem o kapacitě 32 GB připraven. „Fleška“ přijde na trh v červnu letošního roku za cenu 40 dolarů (1000 Kč bez DPH).

   

SanDisk také zvyšoval kapacitu duálního úložiště iXpand Flash Drive pro zařízení od Apple. Tento přenosný disk vybavený standardním USB konektorem a Lightning konektorem bude nově k dispozici ve 128GB variantě a nabídne podporu šifrování dat skrze čtečku otisků prstů Touch ID. Novinka bude stát 150 USD (3 700 Kč bez DPH).

  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. A Samsung predstavil Galaxy S6 bez slotu na karty. Idioti korejský.

  2. НКВД (neregistrovaný)

    200GB neni zrovna kulaty cislo, co je k tomu vedlo?

    • batmanik (neregistrovaný)

      Vidis, a ja som si myslel ze napr. 137 by nebolo okruhle cislo…hmm

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).