Domů » Bleskovky » Samsung zřejmě pracuje na vlastní technologii čtečky otisků v displeji

Samsung zřejmě pracuje na vlastní technologii čtečky otisků v displeji

Již několik let se čile spekuluje o čtečce otisků prstů zabudovanou v displeji, kterou by Samsung nabídl ve svých budoucích telefonech.

Internetem kolovaly zvěsti o možné přítomnosti této čtečky v Galaxy S9, poté v Galaxy Note 9. Ani v jednom ze zmíněných případů se tak však nestalo. Samsung sice čtečku už dlouhou dobu testoval (šlo o řešení externích dodavatelů), ale technologie nedosahovala takové kvality, jakou výrobce očekával.

Galaxy S10: první Samsung se čtečkou otisků v displeji?

Nyní se upírají naděje k budoucí iteraci modelové řady Galaxy S, jmenovitě Galaxy S10. Ač se v minulosti objevilo větší množství patentů vztahující se k FOD (Fingerprint On Display), tedy čtečce zabudované v displeji, žádný z nich se ovšem nedočkal realizace v některém z dříve uvedených telefonů právě z důvodu nedostatečné kvality.

Nyní se dostává na veřejnost patent z roku 2017, který se však vymyká dosavadním obecně koncipovaným řešením. Ačkoli se jedná o patent staršího data, vymyká se dosavadním a zaběhlým zvyklostem. Předně, vidíme na něm konkrétní způsob implementace, technická schémata a mnohem více.

Je otázkou, jestli se jedná čistě o koncept čtečky anebo komplexní řešení vztahující se k nějakému z budoucích telefonů. Nicméně jedno je jisté, Samsung na technologii pracuje a je pravděpodobné, že pokud nedojde k nepředvídatelným technologickým obtížím, můžeme se těšit na telefon se čtečkou zabudovanou v displeji vytvořenou samotným korejským gigantem.

Matěj Valošek

Zarytý fanoušek sci-fi, starého i nového, seriálového i filmového, knižního či hraného. Ve zbytku času holduje asijské kuchyni a snaží se vzdělávat v korejštině.
Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments