Samsung zřejmě pracuje na vlastní technologii čtečky otisků v displeji

Již několik let se čile spekuluje o čtečce otisků prstů zabudovanou v displeji, kterou by Samsung nabídl ve svých budoucích telefonech.

Internetem kolovaly zvěsti o možné přítomnosti této čtečky v Galaxy S9, poté v Galaxy Note 9. Ani v jednom ze zmíněných případů se tak však nestalo. Samsung sice čtečku už dlouhou dobu testoval (šlo o řešení externích dodavatelů), ale technologie nedosahovala takové kvality, jakou výrobce očekával.

Galaxy S10: první Samsung se čtečkou otisků v displeji?

Nyní se upírají naděje k budoucí iteraci modelové řady Galaxy S, jmenovitě Galaxy S10. Ač se v minulosti objevilo větší množství patentů vztahující se k FOD (Fingerprint On Display), tedy čtečce zabudované v displeji, žádný z nich se ovšem nedočkal realizace v některém z dříve uvedených telefonů právě z důvodu nedostatečné kvality.

Nyní se dostává na veřejnost patent z roku 2017, který se však vymyká dosavadním obecně koncipovaným řešením. Ačkoli se jedná o patent staršího data, vymyká se dosavadním a zaběhlým zvyklostem. Předně, vidíme na něm konkrétní způsob implementace, technická schémata a mnohem více.

Je otázkou, jestli se jedná čistě o koncept čtečky anebo komplexní řešení vztahující se k nějakému z budoucích telefonů. Nicméně jedno je jisté, Samsung na technologii pracuje a je pravděpodobné, že pokud nedojde k nepředvídatelným technologickým obtížím, můžeme se těšit na telefon se čtečkou zabudovanou v displeji vytvořenou samotným korejským gigantem.

Matěj Valošek

Zarytý fanoušek sci-fi, starého i nového, seriálového i filmového, knižního či hraného. Ve zbytku času holduje asijské kuchyni a snaží se vzdělávat v korejštině.

6 komentářů

 1. Dodo (neregistrovaný)

  Aha, takže až ji bude mít i poslední číňan za dvojku, tak teprve je samsung začne dávat do telefonu.

  • Tak ani. Jednu nepoužitelnou čtečku (ve smyslu autorizace) Samsung už má (obličej), druhou ve smyslu autentizace také (Iris), třetí fiasko si už dovolit nemůže a potřebuje skutečnou konkurenci proti Apple a Huawei.

  • zipiik (neregistrovaný)

   Ne, že bych se chtěl zastávat Samsungu, ale zatím je to tak, že vynechává generaci optických čteček v displeji a soustředí se na uktrazvukové, které mají být bezpečnější.

 2. Ip Man (neregistrovaný)

  Galaxy desítky už to budou muset mít ať chtěj nebo ne, jinak jim pěkně ujíždí vlak viz teď nově představený Huawei Mate 20 Pro moc se jim povedl a musím říct že se mi líbí jak designově tak technologicky a to jsem fanoušek značky Samsung nyní vlastním Note 8 na Note 9 pro mě nemá smysl přecházet.

  • Asdf (neregistrovaný)

   V čem konkrétně jim ujíždí vlak? Samsung je jednička na trhu a nemůže si dovolit uvádět nedotažené technologie. Mate 20 Pro mě tedy nijak nepřesvědčil, abych ho upřednostnil před Note 9, snad jen ten foťák, ale počkám si na srovnávací testy. Má horší světelnost a bez OIS. Opravdu bude fotit lépe a za všech okolností? Moc tomu nevěřím.
   Takové pitominky jako vlastní paměťovka, nebo reprák v USB mi naopak přijdou jako mínus. Nemluvě o chybějícím jacku, výřezu v displeji, menší RAM i paměti. Navíc S-pen a DeX jsou věci, na které se Huawei na Samsung stále nechytá.
   Ale jinak je fakt že Note 9 je oproti Note 8 jen malý pokrok, na druhou stranu an dokonalém mobilu se toho už moc zlepšovat nedá, jedině přidávat nějaké další technologie. Tou by mohla být třeba ultrazvuková čtečka.

 3. Martin (neregistrovaný)

  A bude mít aj notch ??viz zde :https://www.phonearena.com/news/Samsung-smartphone-notch-display-fingerprint-scanner_id110225 jinak vlastní čtečku už má i LG je už na čase ji dát do G8.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel