Domů » Bleskovky » Samsung začne při výrobě telefonů ve velkém používat lepidlo, dodá ho čínský Weldbond

Samsung začne při výrobě telefonů ve velkém používat lepidlo, dodá ho čínský Weldbond

Samsung do svého seznamu dodavatelů zařadil čínskou firmu Weldbond. Jde o obřího výrobce lepidel, který podle slov svého CEO dodal nějaký svůj produkt 500 milionům z celkových 700 milionů smartphonů vyrobených tento rok v Číně.

Samsung se k lepidlu začal tento rok přiklánět především u sérií A a M, ale větší míra ho byla použita i u Galaxy Note 10. Další rok se pak očekává, že Samsung vsadí na produkty Weldbondu i u vlajkové řady Galaxy S11.

Konec oboustranné lepicí pásky

Rozhodnutí Samsungu je z hlediska zákazníků dobrou i špatnou zprávou zároveň. Lepidlo totiž bude používáno tam, kde je dosud používána oboustranná lepicí páska. Lepidla ale zpravidla stačí menší vrstva a lze ho nanést přesněji. To umožní minimalizovat v telefonu například rámečky a další „hluchá místa“.

Přístroj na rozlepování zad telefonů v servisním centru Samsungu

Nevýhodou je pak především horší možnost opravy telefonu v domácích podmínkách. Zatímco lepicí pásku lze vcelku snadno s trochou šikovnosti odlepit a nahradit, u lepidla už je to o dost náročnější. Lepicí pásky také vykazují vyšší spolehlivost z hlediska voděodolnosti. V této oblasti se však podle zdrojů z průmyslu používaná lepidla v poslední době dosti zlepšila.

Tip: Šéf servisu Samsungu: přijdete přehráním software telefonu o záruku? (rozhovor)

Samozřejmě nelze pominout ani ekonomickou stránku věci. Výroba telefonů s použitím lepidla je levnější a jednodušší, byť to zákazníci asi na konečné cenovce nepocítí. Pro výrobce je ale lepidlo výhodnější téměř ve všech fázích výroby. Aplikace z velkých zásobníků je jednodušší než nalepování oboustranné pásky, kde se navíc musí řešit odstranění krycí vrstvy a následné skladování tohoto odpadu.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments