Domů » Bleskovky » Samsung vylepší prostředí pro ohebné telefony. Přizpůsobí se podle displeje

Samsung vylepší prostředí pro ohebné telefony. Přizpůsobí se podle displeje

Ohebné smartphony jsou pro výrobce výzvou jak po hardwarové stránce, tak rovněž i po softwarové. Operační systém Android 12 sice s ohebnými telefony počítá, nicméně je stále na výrobcích, aby své nadstavby dostatečně upravili do takové podoby, která z dostupného hardwaru vymáčkne maximum.

samsung adaptive split ui smartphone tablet
Ukázka adaptivního prostředí

Korejský gigant Samsung je lídrem rostoucího trhu ohebných telefonů, což ho do jisté míry zavazuje k tomu, aby přišel s řešením, které nastaví ostatním výrobcům laťku. Leaker Ice Universe na Twitteru přišel se dvěma GIFy, které představují nové adaptivní uživatelské prostředí, které Samsung pravděpodobně hodlá představit společně se svými ohebnými novinkami Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Filp 3.

Z nich je patrné, že prostředí je schopné se dynamicky proměňovat podle toho, jak velikou plochu displeje máte zrovna k dispozici. Z pohledu Samsungu je to ideální řešení, neboť kromě dvou typů ohebných displejů, které má aktuálně na trhu, údajně chystá také rolovací smartphone, pro který je toto dynamické prostředí jako stvořené.

Samsung Galaxy Fold recenze
Prostředí ohebných telefonů potřebuje ještě vylepšit

Nové adaptivní prostředí se má jmenovat „Split UI“ a má fungovat na nadstavbě One UI z dílny Samsungu. Nový způsob práce s prostředím bude dostupný pravděpodobně v další verzi One UI, kterou Samsung prozatím nepředstavil.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).