Samsung ukončuje výrobu Galaxy Note 20, nástupce se neplánuje – SMARTmania.cz

Samsung ukončuje výrobu Galaxy Note 20, nástupce se neplánuje

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Fanoušci modelové řady Galaxy Note korejského výrobce Samsung mají důvod ke smutku. Informace o konci chytrých telefonů s ikonickým stylusem S Pen se objevují pravidelně v průběhu celého roku 2021, nicméně věrní fanoušci stále doufali, že je korejský gigant příjemně překvapí.

Tak se bohužel nestalo – namísto toho Samsung ukončil výrobu modelu Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, který je posledním zástupcem své řady. Vzhledem k tomu, že firma ze Soulu neoznámila dalšího nástupce, lze tak definitivně považovat celou řadu Galaxy Note za ukončenou.

Samsung Galaxy Note 10 24
Samsung Galaxy Note 10+ například zaujal netradiční barvou

Za rok 2021 prodal Samsung okolo 3,2 milionu zařízení Galaxy Note 20, tedy zhruba třetinu toho, co se mu podařilo prodat v roce 2020. Ačkoli v odborných kruzích a mezi mobilními nadšenci panuje ohledně řady Note poměrně silný kult, evidentně se nejedná o dostatečně silnou skupinu, aby se Samsungu vyplatilo držet řadu při životě.

Samsung galaxy note N7000
První Samsung Galaxy Note pomohl prorazit cestu telefonům s velkým displejem

Za postupným úpadkem populární řady může nástup vybaveného modelu Galaxy S21 Ultra (a jeho předchůdce Galaxy S20 Ultra), sázka na ohebné smartphony Galaxy Z Fold 3 a Flip 3 a v neposlední řadě také konec exkluzivní podpory S Pen v případě série Note, pro kterou se jednalo o stěžejní prvek a jehož podporu dostal jak model S21 Ultra, tak Z Fold 3.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku