Cena:

Samsung ukončuje výrobu Galaxy Note 20, nástupce se neplánuje

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Fanoušci modelové řady Galaxy Note korejského výrobce Samsung mají důvod ke smutku. Informace o konci chytrých telefonů s ikonickým stylusem S Pen se objevují pravidelně v průběhu celého roku 2021, nicméně věrní fanoušci stále doufali, že je korejský gigant příjemně překvapí.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Řada Galaxy Note od Samsungu po 11 letech končí

Tak se bohužel nestalo – namísto toho Samsung ukončil výrobu modelu Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, který je posledním zástupcem své řady. Vzhledem k tomu, že firma ze Soulu neoznámila dalšího nástupce, lze tak definitivně považovat celou řadu Galaxy Note za ukončenou.

Samsung Galaxy Note 10 24
Samsung Galaxy Note 10+ například zaujal netradiční barvou

Za rok 2021 prodal Samsung okolo 3,2 milionu zařízení Galaxy Note 20, tedy zhruba třetinu toho, co se mu podařilo prodat v roce 2020. Ačkoli v odborných kruzích a mezi mobilními nadšenci panuje ohledně řady Note poměrně silný kult, evidentně se nejedná o dostatečně silnou skupinu, aby se Samsungu vyplatilo držet řadu při životě.

Samsung galaxy note N7000
První Samsung Galaxy Note pomohl prorazit cestu telefonům s velkým displejem

Za postupným úpadkem populární řady může nástup vybaveného modelu Galaxy S21 Ultra (a jeho předchůdce Galaxy S20 Ultra), sázka na ohebné smartphony Galaxy Z Fold 3 a Flip 3 a v neposlední řadě také konec exkluzivní podpory S Pen v případě série Note, pro kterou se jednalo o stěžejní prvek a jehož podporu dostal jak model S21 Ultra, tak Z Fold 3.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.