Domů » Bleskovky » Samsung ukončí výrobu Galaxy Alpha ve prospěch levnějších telefonů řady A

Samsung ukončí výrobu Galaxy Alpha ve prospěch levnějších telefonů řady A

Měl to být hlavní konkurent iPhonu – kovový rámeček, kompaktní rozměry a také prémiová cena. Právě ta ale zřejmě zákazníky odradila, alespoň v domovské Koreji nezaznamenal Samsung Galaxy Alpha (recenze) významnější prodejní úspěch a jeho výrobce se rozhodl výrobu tohoto modelu v příštích měsících ukončit.

 

Zasvěcené zdroje z dodavatelských řetězců uvádí, že k ukončení produkce dojde počátkem února příštího roku, poté dojdou korejskému výrobci zásoby dílů, přičemž nové již objednané nemá. Náhradou za tento model má být levnější Samsung Galaxy A5, který Alphu v některých parametrech předčí, má například větší vnitřní paměť, slot na paměťovou kartu, kapacitnější baterii nebo celokovové tělo (oproti kovovému rámečku).

  

V domovské Koreji se má začít Samsung Galaxy A5 prodávat počátkem příštího roku, za zhruba 400 tisíc Wonů, což je v přepočtu přibližně 8 400 Kč bez DPH. Prodejní cena modelu Galaxy Alpha přitom začínala na téměř dvojnásobku. Pro ty, kdo touží po menším či větším displeji, má Samsung model A3 a chystaný A7. A ti, co touží po výkonnějším hardwaru, si zřejmě budou muset počkat na příští vlajkovou loď Galaxy S6, která má nabídnout ten nejvýkonnější hardware v celokovovém těle.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Měl jsem ho v ruce a musím říct že zpracován byl pěkně, ale prostředí se sekalo jako kráva a to tam nebylo nainstalováno vůbec nic. Ještě že má samsung na takovéhle experimenty peníze.

  • Fore (neregistrovaný)

   Ale prosím tebe….s těma poznámkama o sekání už je to trapné.

  • @ FORE: Trapné je pouze tvrzení zaslepených fanatiků, kteří tvrdí jak je jejich Samsung dokonalý. Můj otec měl Samsung Galaxy Duos – na kterém odešel display, takže si koupil Galaxy Alpha (chtěl něco co má alespoň kovový rámeček), a je pravda že OS je příšerně optimalizovaný (i když při mém testování bylo v telefonu cca 25 aplikací) – občas lagy, pomalé otevírání seznamu aplikací, stejně tak pomalé otevření nastavení a interních aplikací.

  • Fore (neregistrovaný)

   No vzhledem k tomu, že můj Note4 je rychlejší jako iPhone 6 a stejně rychlý jako Nexus 6, asi budu zaslepený fanatik, ale mám pravdu :)

  • PACIKX: dokonalého není nic (tedy co vyrobil člověk…), ale pokud bych měl vyzdvihnout nějaké přístroje, které jsem užíval, tak Palm Tréo 650 a Samsung GS4 s CyanogenMod byly přístroje, které ve své době definovaly tehdejší standard trhu. SGS4 s odladěným OS patří do skupiny nejlepších telefonů, s tím nenaděláš nic.

  • Máš pravdu. To sekání je opravdu trapné.

  • uni: Hm, tak to je super kup pro normalniho BFU, ktery chce „nadupanej telefon“ a musi si tam nechat hned flashnout CyanogenMod. Samsung by udelal lepe, kdyby tam byl cistej reklamosystem.

  • acer (neregistrovaný)

   Jettero. Nevim co si měl v ruce,ale alphu ne….musiš se probudit

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).